Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zebranie właścicieli – przed końcem marca

2009-03-05

Zebranie właścicieli – przed końcem marca

W każdej wspólnocie mieszkaniowej zarząd lub zarządca ma czas do końca marca, aby zwołać zebranie ogółu właścicieli lokali, podczas którego należy uchwalić roczny plan gospodarczy.

W każdej wspólnocie mieszkaniowej zarząd lub zarządca ma czas do końca marca, aby zwołać zebranie ogółu właścicieli lokali, podczas którego należy uchwalić roczny plan gospodarczy – przypomina „Gazeta Prawna”.

Podczas takiego zebrania ustalana jest także wysokość opłat oraz oceniana praca zarządu, który składa sprawozdanie. Następnie członkowie wspólnoty podejmują uchwałę w sprawie udzielenia mu absolutorium. Jak czytamy dalej, zebrania służą temu, by właściciele mieszkań i lokali użytkowych sprawdzili, jak przez ostatni rok były prowadzone sprawy ich nieruchomości wspólnej. Powinni też zdecydować o najważniejszych kwestiach określanych jako przekraczające zakres zwykłego zarządu (np. o dużych remontach, ociepleniu budynku) oraz udzielić zarządowi pełnomocnictw do zawierania niezbędnych umów. Na zebraniu może być omawiana także każda inna sprawa ważna dla wspólnoty.

O zebraniu zarząd lub zarządca ma obowiązek zawiadomić każdego właściciela lokalu na piśmie, przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem – dodaje dziennik. W informacji trzeba podać dzień, godzinę, miejsce i porządek obrad. W razie zamierzonej zmiany praw i obowiązków właścicieli konieczne jest też przedstawienie jej treści.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 4.03.2009 | 2009-03-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Pruszkowskimieszkania na sprzedaż powiat Augustowskimieszkania na wynajem gmina Skarbimierzmieszkania na sprzedaż gmina Rozogimieszkania na sprzedaż w Głogowejdomy na wynajem w Twardosławicachmieszkania na sprzedaż w Racławicach

Deweloperzy

);