Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zebranie przedstawicieli jak walne zgromadzenie spółdzielni

2005-07-14

Zebranie przedstawicieli jak walne zgromadzenie spółdzielni

Zgodnie z ustawą Prawo spółdzielcze, statut spółdzielni może przewidywać, że jeśli ilość członków spółdzielni przekroczy określoną liczbę, walne zgromadzenie członków zostanie zastąpione przez zebranie przedstawicieli.

Zgodnie z ustawą Prawo spółdzielcze, statut spółdzielni może przewidywać, że jeśli ilość członków spółdzielni przekroczy określoną liczbę, walne zgromadzenie członków zostanie zastąpione przez zebranie przedstawicieli. Wówczas statut powinien określać zasady ustalania liczby przedstawicieli i ich wyboru oraz czas trwania przedstawicielstwa. Na gruncie tego przepisu pojawiły się wątpliwości prawne, które rozstrzygnął Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 6 lipca 2005 r. sygn. III CZP 38/05. Sąd wyjaśnił, iż w przypadku, gdy statut spółdzielni nie określał, od jakiej liczby członków spółdzielni zgromadzenie jest zastępowane przez zebranie, dopuszczalne było powołanie przez spółdzielnię zebrania przedstawicieli jako jej najwyższego organu.

Źródło: Izabela Lewandowska, "Rzeczpospolita", 12.07.2005 | 2005-07-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażinne nieruchomości na wynajemhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Zduńskowolskimieszkania na wynajem powiat Wołomińskidomy na sprzedaż gmina Mała Wieśdomy na sprzedaż gmina Chełmnomieszkania na wynajem w Mroczkowicachdomy na wynajem w Dąbrowejmieszkania na sprzedaż w Smardowie

Deweloperzy

);