Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

ZBP: banki udzielą kredytów hipotecznych za 57 mld zł

2007-09-21

ZBP: banki udzielą kredytów hipotecznych za 57 mld zł

Związek Banków Polskich prognozuje, że w 2007 roku banki udzielą kredytów hipotecznych o wartości 57 mld zł.

Związek Banków Polskich prognozuje, że w 2007 roku banki udzielą kredytów hipotecznych o wartości 57 mld zł – podaje portal Onet.pl, powołując się na informacje z czwartkowej konferencji prasowej ZBP.

W pierwszym półroczu 2007 r. banki udzieliły ok. 28 mld zł kredytów mieszkaniowych, to o 54,48 proc. więcej niż w pierwszym półroczu 2006 r. i o 22,5 proc. więcej niż na koniec ub.r. – poinformował ponadto prezes Związku Banków Polskich.

Jak czytamy dalej, w pierwszym półroczu banki udzieliły 159 tys. kredytów mieszkaniowych, czyli o 16 proc. więcej niż przed rokiem. Łącznie - wliczając w to kredyty udzielone w br. – polskie banki udzieliły ok. 1 mln 50 tys. kredytów hipotecznych. Średnia wartość kredytu mieszkaniowego to 180 tys. zł. W pierwszym półroczu wartość nowych kredytów mieszkaniowych w złotych wyniosła 15 mld zł, a w walutach obcych – 12,6 mld zł.

Ponadto, jak podaje Onet.pl, przytaczając dane ZBP, obecny poziom tzw. złych kredytów do ogólnej kwoty kredytów mieszkaniowych wynosi od 1,7 do 1,8 proc., podczas gdy trzy lata temu wynosił on 3,3 proc. Spadek poziomu złych kredytów wynika zarówno ze wzrostu akcji kredytowej, jak i stosowania nowych metod zarządzania ryzykiem.

Więcej informacji w serwisie Onet.pl

Źródło: Onet.pl 20-09-2007 | 2007-09-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemkamienice poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Częstochowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Nowomiejskimieszkania na sprzedaż gmina Parczewmieszkania na sprzedaż gmina Paprotniadomy na sprzedaż w Bytyńdomy na sprzedaż w Lipowcudomy na sprzedaż w Oborach

Deweloperzy

);