Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zarządcy i administratorzy chcą zmian

2006-05-05

Zarządcy i administratorzy chcą zmian

Wprowadzenie egzaminu państwowego drugiego stopnia dla zarządców nieruchomości rozpatruje Ministerstwo Transportu i Budownictwa.

Wprowadzenie egzaminu państwowego drugiego stopnia dla zarządców nieruchomości rozpatruje Ministerstwo Transportu i Budownictwa. To tylko jedna z propozycji przedstawionych przez Wiceministra Transportu i Budownictwa Piotra Stycznia podczas odbywającego się niedawno w Warszawie dorocznego zjazdu Federacji Organizacji Zarządców i Administratorów Nieruchomości. „Jakość usług świadczonych przez zarządców i pośredników musi zostać podwyższona” – dodał wiceminister. Ze swojej strony przedstawiciele organizacji rynku nieruchomości podkreślili, że potrzebny jest w ich środowisku kodeks etyki zawodowej. Jednak najwięcej uwagi poświęcano kwestii kształcenia nowych kadr. Zarządcy i administratorzy wskazali na fakt, że trudności związane z tym procesem wynikają m.in. z niezgodności ustawy o szkolnictwie wyższym z ustawą o gospodarce nieruchomościami. Zwrócono również uwagę na konieczność doskonalenia zawodowego zarządców także w kwestiach technicznych, m.in. dotyczących rozliczeń ciepła, korzystania z mierników zużycia mediów, orientacji w zagadnieniach stosowania automatyki w administrowaniu nieruchomościami. Podczas zjazdu przedstawiciele środowiska poinformowali, że zamierzają utworzyć izby zawodowe, gdyż ruchowi zawodowemu grozi rozbicie. Uznano jednak, że wcześniej należy stworzyć wyższy poziom zawodowy.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 9/2006 | 2006-05-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemhale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Pyrzyckimieszkania na sprzedaż powiat Proszowickidomy na wynajem gmina Głogówekdomy na sprzedaż gmina Maciejowicemieszkania na sprzedaż w Zielonym Ostrowiemieszkania na sprzedaż w Olszancedomy na wynajem w Starej Wsi Trzeciej

Deweloperzy

);