Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zapomniany zabytek

2011-07-05

Zapomniany zabytek

Pomysł remontu zabytkowego gnieźnieńskiego budynku był dobry, ale nie sprawdził się w praktyce.

,,Rewitalizacja zespołu Studzienka będzie polegać na adaptacji założenia na dom pracy twórczej z funkcjami hotelową, gastronomiczną, konferencyjną i rekreacyjną wraz z rekonstrukcją „cudownego” źródła”. Powyższy cytat to zapis Uchwały Rady Miasta Gdańska z 28 kwietnia 2005 r. Do dziś tamtejsze postanowienia nie zostały zrealizowane i w najbliższym czasie, nie zanosi się na modernizację zabytkowej budowli.

Właścicielka nieruchomości przy zakupie zbytku otrzymała 50 proc. bonifikatę, w zamian za to zobowiązała się odremontować podupadły wówczas dworek. Od tamtego czasu minęło ponad pół dekady i budynek stał się ruiną, która, jak czytamy na portalu gdansknaszemiasto.pl, straszy przechodniów.

Obecnie Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku pracuje nad obciążeniem właścicielki grzywną w wysokości 50 000 zł. Kobieta jednak twierdzi, że nie stać jej na remont budynku, który wymaga natychmiastowej renowacji.

Źródło: gdansknaszemiasto.pl 04.07.2011 | 2011-07-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniakamienice na wynajemhale i magazyny do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Ząbkowickidomy na sprzedaż powiat Wołomińskidomy na wynajem gmina Miłakowodomy na sprzedaż gmina Borek Wielkopolskidomy na sprzedaż w Masłowiemieszkania na wynajem w Podlesiemieszkania na sprzedaż w Kornele

Deweloperzy

);