Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zapomniany zabytek

2011-07-05

Zapomniany zabytek

Pomysł remontu zabytkowego gnieźnieńskiego budynku był dobry, ale nie sprawdził się w praktyce.

,,Rewitalizacja zespołu Studzienka będzie polegać na adaptacji założenia na dom pracy twórczej z funkcjami hotelową, gastronomiczną, konferencyjną i rekreacyjną wraz z rekonstrukcją „cudownego” źródła”. Powyższy cytat to zapis Uchwały Rady Miasta Gdańska z 28 kwietnia 2005 r. Do dziś tamtejsze postanowienia nie zostały zrealizowane i w najbliższym czasie, nie zanosi się na modernizację zabytkowej budowli.

Właścicielka nieruchomości przy zakupie zbytku otrzymała 50 proc. bonifikatę, w zamian za to zobowiązała się odremontować podupadły wówczas dworek. Od tamtego czasu minęło ponad pół dekady i budynek stał się ruiną, która, jak czytamy na portalu gdansknaszemiasto.pl, straszy przechodniów.

Obecnie Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku pracuje nad obciążeniem właścicielki grzywną w wysokości 50 000 zł. Kobieta jednak twierdzi, że nie stać jej na remont budynku, który wymaga natychmiastowej renowacji.

Źródło: gdansknaszemiasto.pl 04.07.2011 | 2011-07-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianękamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Gostynińskimieszkania na sprzedaż powiat Gliwickimieszkania na sprzedaż gmina Ożarów Mazowieckidomy na sprzedaż gmina Werbkowicedomy na sprzedaż w Odechowiemieszkania na wynajem w Janowiemieszkania na wynajem w Bronówku

Deweloperzy

);