Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zapłacimy wyższy podatek od domów i mieszkań

2017-07-12

Zapłacimy wyższy podatek od domów i mieszkań

Podatek od nieruchomości pójdzie w górę. Przyczyną podwyżki jest inflacja.

Od nowego roku wzrośnie stawka podatku od nieruchomości mieszkaniowych. Z wyższymi opłatami związanymi z posiadaniem lokalu będą musieli liczyć się właściciele domów i mieszkań. Za zmiany odpowiada wskaźnik inflacji, który wynosi 1,9 proc., a jego wartość jednocześnie stanowi wysokość waloryzacji stawek podatkowych. Choć na oficjalną informację o wysokości podatków trzeba będzie poczekać do początku 2018 r., na podstawie oświadczenia prezesa Głównego Urzędu Statystycznego można wnioskować o nadchodzących zmianach, pisze Gazeta Prawna.

Odrębne opłaty będą ponosiły osoby fizyczne, a inne przedsiębiorcy. Dla właścicieli domów jednorodzinnych i mieszkań stawki z tytułu posiadania nieruchomości wzrosną o 1 grosz za każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej. W przypadku, gdy podatnik jest właścicielem nie tylko mieszkania czy domu, ale posiada również miejsce postojowe w budynku z osobną księgą wieczystą, wtenczas opłaty wzrosną o 14 gr/1mkw.

Z podwyżkami muszą się liczyć także przedsiębiorcy. Dla nich początek roku 2018 będzie oznaczał wzrost wydatków za grunt o 2 gr/1mkw. Będąc właścicielem budynków firmowych, trzeba uiścić podatek o wartości wyższej o 43 gr/1mkw.  

Źródło: Gazeta Prawna | 2017-07-12

powrót do listy wiadomości

Komentarze (3)

czyjestemniewolnikiem ?! ⋅ 18-07-2017 | 15:34

państwo, to państwo robi to samo co zaborca pruski aby cię wyrugować z twojej własności i przejąć za grosze . Nie zapłaciłem dochodowego za 2014 r to kretynka że nie powiem szmata ze skarbowego sporządziła zeznania moje, które sama zredagowała i napisała i kazała podpisać , trzymając mnie rękę, czy państwo, to państwo je normalne ? Pismo skierowała do kreatury z prokuratury z powództwa karno skarbowego , która nakazała stawić się na komisji psychiatrycznej , nie stawiłem się ze względu iż mam 70-tkę na karku, również amnezję po wypadkową, początki alzheimera i parę jeszcze innych . Więc przyjechały polycjanty z sankcją na 48 i dostawą do psychiatrów, nie odzywałem się, nie stawiałem oporu, nie wdawałem się w dyskusję, bo z psem się nie dyskutuje bo może ugryźć, np. przypadek wrocławski , a jednak mnie skuł w samozaciskowe i jako bardzo niebezpiecznego z tyłu . i zanim odprowadził do celi, trzymał skutego bez mała godzinę , Jak się okazało było to małżeństwo Sebastian i Joanna Drabcyki z Polanki Wielkiej City, więc zapytowuję się , po co cała banda państwowych darmozjadów , gdy skarbuwa , tak tłusta że z każdej dziury bluzki wylewał się jej smolec, z krawężnikiem opornemu podatnikowi sami wymierzają kopniaki . Na marginesie dodam, że byłem tylko tyle winien ile winne jest mi co roku państwo, to państwo , a nie zapłaciłem bo nie miałem , więc wysoki swąd w osobie Elki a jakże swiątkowej wydał z siebie wyrok zaoczny & kiblowy , bez posłuchania czy mam cuś cycuś do powiedzenia w tem temacie . Dobrze że takie palanty bozie, nie pozbawili mnie renty inwalidzkiej , no bo z ceguj ta ja by żył, pewnie bym powiększył grono nędzarzy pod kościółkiem zawodząc głośne piania do farorza i tego co nad nim , głęboko zniesmaczonym boziem , a już całkiem na marginesie drabcyki zapewne co niedziela popier... ją do kościółka śpiewając najgłośniej kiedy ranne wstają zorze , no przecież to som same autoryteta we wsi spokojnej, wsi radosnej , a kiedyś pajac zadzwonił dwukrotnie udając czy rżnąc głupa ,zapewne namierzali mnie dla podsłuchu nie cierpiącego zwłoki , więc bez zgody wysokiego swądu

ktoś ⋅ 18-07-2017 | 14:40

Jak to co, usiąść i płakać he he

Grazka ⋅ 18-07-2017 | 09:34

Ciekawe z czego ja zaplace ,nie pracuję a mąż ma słabą emeryture.Czy tam na gorze nikt sie nie zastanowil z czego ludzie będą placic,.Starszi mają male emerytury,a życ trzeba ,ubrac sie tez ,ogrzac zimą mieszkanie ,zaplacic za prąd i inne oplaty. I CO DALEJ .

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Aleja Zbożowa etap III, IV
Marine Hotel *****
Lokale biurowe w centrum...
ul. Wielicka - Rydygiera Etap...
Oaza Bronowice
Cystersów 26
Projekt inwestycyjny -...
Sand Hotel ****
Nowe Mieszkania w Czyżynach
Inwestycja Imperial Business...
Słoneczny Zakątek
START Office
Mój Dom Etap IV
Villa sento
Osiedle Klonowe 14

Aleja Zbożowa etap III, IV

Wieliczka, ul. Zbożowa 

Marine Hotel *****

Kołobrzeg, ul. A. Sułkowskiego 

Lokale biurowe w centrum...

Kraków, Krowodrza, ul. Świętokrzyska 

ul. Wielicka - Rydygiera Etap...

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul. L.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Cystersów 26

Kraków, Grzegórzki, ul. Cystersów 

Projekt inwestycyjny -...

Rabka-Zdrój, ul. Orkana 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Nowe Mieszkania w Czyżynach

Kraków, Czyżyny, ul. F. Hynka 

Inwestycja Imperial Business...

Kraków, Podgórze, ul. Wadowicka 

Słoneczny Zakątek

Kraków, Dębniki, ul. gen. S.... 

START Office

Kraków, Dębniki, ul. Twardowskiego 

Mój Dom Etap IV

Kraków, Dębniki, ul. Obozowa 

Villa sento

Kraków, ul. Zbrojarzy 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 
Super oferta: / poprzednia następna