Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zapłacimy wyższy podatek od domów i mieszkań

2017-07-12

Zapłacimy wyższy podatek od domów i mieszkań

Podatek od nieruchomości pójdzie w górę. Przyczyną podwyżki jest inflacja.

Od nowego roku wzrośnie stawka podatku od nieruchomości mieszkaniowych. Z wyższymi opłatami związanymi z posiadaniem lokalu będą musieli liczyć się właściciele domów i mieszkań. Za zmiany odpowiada wskaźnik inflacji, który wynosi 1,9 proc., a jego wartość jednocześnie stanowi wysokość waloryzacji stawek podatkowych. Choć na oficjalną informację o wysokości podatków trzeba będzie poczekać do początku 2018 r., na podstawie oświadczenia prezesa Głównego Urzędu Statystycznego można wnioskować o nadchodzących zmianach, pisze Gazeta Prawna.

Odrębne opłaty będą ponosiły osoby fizyczne, a inne przedsiębiorcy. Dla właścicieli domów jednorodzinnych i mieszkań stawki z tytułu posiadania nieruchomości wzrosną o 1 grosz za każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej. W przypadku, gdy podatnik jest właścicielem nie tylko mieszkania czy domu, ale posiada również miejsce postojowe w budynku z osobną księgą wieczystą, wtenczas opłaty wzrosną o 14 gr/1mkw.

Z podwyżkami muszą się liczyć także przedsiębiorcy. Dla nich początek roku 2018 będzie oznaczał wzrost wydatków za grunt o 2 gr/1mkw. Będąc właścicielem budynków firmowych, trzeba uiścić podatek o wartości wyższej o 43 gr/1mkw.  

Źródło: Gazeta Prawna | 2017-07-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (3)

czyjestemniewolnikiem ?! ⋅ 18-07-2017 | 15:34

państwo, to państwo robi to samo co zaborca pruski aby cię wyrugować z twojej własności i przejąć za grosze . Nie zapłaciłem dochodowego za 2014 r to kretynka że nie powiem szmata ze skarbowego sporządziła zeznania moje, które sama zredagowała i napisała i kazała podpisać , trzymając mnie rękę, czy państwo, to państwo je normalne ? Pismo skierowała do kreatury z prokuratury z powództwa karno skarbowego , która nakazała stawić się na komisji psychiatrycznej , nie stawiłem się ze względu iż mam 70-tkę na karku, również amnezję po wypadkową, początki alzheimera i parę jeszcze innych . Więc przyjechały polycjanty z sankcją na 48 i dostawą do psychiatrów, nie odzywałem się, nie stawiałem oporu, nie wdawałem się w dyskusję, bo z psem się nie dyskutuje bo może ugryźć, np. przypadek wrocławski , a jednak mnie skuł w samozaciskowe i jako bardzo niebezpiecznego z tyłu . i zanim odprowadził do celi, trzymał skutego bez mała godzinę , Jak się okazało było to małżeństwo Sebastian i Joanna Drabcyki z Polanki Wielkiej City, więc zapytowuję się , po co cała banda państwowych darmozjadów , gdy skarbuwa , tak tłusta że z każdej dziury bluzki wylewał się jej smolec, z krawężnikiem opornemu podatnikowi sami wymierzają kopniaki . Na marginesie dodam, że byłem tylko tyle winien ile winne jest mi co roku państwo, to państwo , a nie zapłaciłem bo nie miałem , więc wysoki swąd w osobie Elki a jakże swiątkowej wydał z siebie wyrok zaoczny & kiblowy , bez posłuchania czy mam cuś cycuś do powiedzenia w tem temacie . Dobrze że takie palanty bozie, nie pozbawili mnie renty inwalidzkiej , no bo z ceguj ta ja by żył, pewnie bym powiększył grono nędzarzy pod kościółkiem zawodząc głośne piania do farorza i tego co nad nim , głęboko zniesmaczonym boziem , a już całkiem na marginesie drabcyki zapewne co niedziela popier... ją do kościółka śpiewając najgłośniej kiedy ranne wstają zorze , no przecież to som same autoryteta we wsi spokojnej, wsi radosnej , a kiedyś pajac zadzwonił dwukrotnie udając czy rżnąc głupa ,zapewne namierzali mnie dla podsłuchu nie cierpiącego zwłoki , więc bez zgody wysokiego swądu

ktoś ⋅ 18-07-2017 | 14:40

Jak to co, usiąść i płakać he he

Grazka ⋅ 18-07-2017 | 09:34

Ciekawe z czego ja zaplace ,nie pracuję a mąż ma słabą emeryture.Czy tam na gorze nikt sie nie zastanowil z czego ludzie będą placic,.Starszi mają male emerytury,a życ trzeba ,ubrac sie tez ,ogrzac zimą mieszkanie ,zaplacic za prąd i inne oplaty. I CO DALEJ .

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Budynek mieszkalny przy ul....
Oaza Bronowice
CHE162PI47
Sand Hotel ****
Apartamenty Lema
Przetarg nieruchomości...

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 

Przetarg nieruchomości...

Staniątki 
Super oferta: / poprzednia następna