Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zapłacimy wyższy podatek

2012-01-03

Zapłacimy wyższy podatek

Problemy finansowe i szukanie oszczędności przez samorządy spowodowało podniesienie stawki podatku od nieruchomości.

Problemy finansowe i szukanie oszczędności przez samorządy spowodowało, że w większości największych miast podniesione zostały stawki m.in. podatku od nieruchomości na 2012 r.

Uchwalając wysokość podatków spora część samorządów lokalnych dostosowała się do rozporządzenia Ministra Finansów, który wyznaczył górną granicę podatkową – w przypadku budynków mieszkalnych – wynosi ona 0,70 zł za m kw. Taką kwotę, na skutek kilkuprocentowych podwyżek zapłacą mieszkańcy m.in. Łodzi, Gdańska, Białegostoku, Sosnowca, Częstochowy, Wrocławia czy Warszawy.

Mniej, bo 0,57 zł za m kw. zapłacą mieszkańcy Rzeszowa (wzrost o 2 grosze) czy Katowic – 0,64 zł za m kw. (wzrost o 3 grosze) – taką podwyżkę zatwierdził też Urząd Miasta Szczecina. W konsekwencji opłata z tego tytułu będzie w stolicy województwa zachodniopomorskiego wynosić 0,67 zł. Stosunkowo duży wzrost (o 6 groszy) dotknął również mieszkańców Krakowa, którzy w tym roku zapłacą 0,62 zł za m kw. w budynkach mieszkalnych. 

Wzrost cen w 2012 r. dotyczy też właścicieli lokali, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Np. o 1,97 zł wzrośnie opłata za m kw. Krakowie, o 0,90 zł w Częstochowie, o 0,89 w Warszawie, a o 0, 87 w Szczecinie. Górna granica ustalona przez ministerstwo wynosi w tym przypadku wynosi 21, 94 zł.

 

Źródło: KRN.pl | 2012-01-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażhale i magazyny do kupieniadomy na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat M. Koszalinlokale użytkowe na wynajem powiat Głubczyckidomy na sprzedaż gmina Zwierzyniecdomy na wynajem gmina Budzówmieszkania na sprzedaż w Młodojewo-Koloniamieszkania na sprzedaż w Olszynkachmieszkania na sprzedaż w Bożepolu Szlacheckim

Deweloperzy

);