Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zamknięte osiedla bez wyjścia

2006-09-11

Zamknięte osiedla bez wyjścia

W Warszawie pojawiła się tajemnicza grupa, która wydała wojnę zamkniętym osiedlom. Na osiedlowych bramach zawisły łańcuchy z kłódkami i ostrzeżenia przed wychodzeniem na zewnątrz.

W Warszawie pojawiła się tajemnicza grupa, która wydała wojnę zamkniętym osiedlom. Na osiedlowych bramach zawisły łańcuchy z kłódkami i ostrzeżenia przed wychodzeniem na zewnątrz – informuje "Metropol".

Mieszkańcy czterech zamkniętych osiedli na Kabatach nie mogli w sobotę rano wydostać się z ich terenu. Na bramach wejściowych pojawiły się łańcuchy. Podobny los dotknął tydzień temu zamknięte osiedla przy ul. Książęcej i Inflanckiej. Wszędzie tam, od wewnętrznej strony bram, zawisły ostrzeżenia przed wyjściem na zewnątrz: "Teren nie-prywatny (publiczny niestrzeżony). Zakaz wstępu. Grozi spotkaniem z biednym, chorym lub brudnym".

Jak dowiedział się "Metropol", w ten sposób swój protest wyrażają młodzi ludzie, którym nie podoba się wydzielanie z miasta zamkniętych enklaw. – To jest niszczenie publicznej przestrzeni – przekonują autorzy akcji w swoim manifeście. Ich zdaniem im bardziej mieszkańcy zamknietych osiedli odgradzają się od świata, tym bardziej wydaje im się on niebezpieczny i przerażający, bez względu na realny poziom zagrożenia.

Dzielenie miasta krytykuje też rozmówca „Metropolu” psycholog społeczny prof. Janusz Czapiński. – To nie jest naturalny podział na dobre i złe dzielnice, jaki jest w Paryżu czy Londynie. U nas robi się zamknięte enklawy w tej samej dzielnicy i na tej samej ulicy. Sytuacja robi się paranoidalna.

Autorzy akcji zapewniają, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Będą dalej zamykać łańcuchami strzeżone osiedla, aż miasto znowu odzyska egalitarny charakter.

Źródło: "Metropol", 11.09.2006 | 2006-09-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadomy na zamianędziałki na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Milickidomy na wynajem powiat leskimieszkania na sprzedaż gmina Końskiemieszkania na wynajem gmina Sieradzmieszkania na wynajem w Średniidomy na sprzedaż w Stawcumieszkania na wynajem w Krajewo-Korytkach

Deweloperzy

);