Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zamieszkać w Łodzi w lofcie u Scheiblera

2006-07-26

Zamieszkać w Łodzi w lofcie u Scheiblera

Przez ogromne okna można będzie podziwiać ogród dawnego pałacu Matyldy i Edwarda Herbstów. Oczyszczone XIX-wieczne ceglane mury w upalne lato gwarantują miły chłód, zaś wieżyczki i żeliwne słupy, o które kiedyś opierał się Karol Scheibler, przydają im wyrazistego charakteru. Stara fabryka na Księżym Młynie urzekła Australijczyka Nathana Stoliara do tego stopnia, że zdecydował się na nowatorski w Łodzi pomysł, by zaadaptować ją na lofty, czyli luksusowe mieszkania.

Przez ogromne okna można będzie podziwiać ogród dawnego pałacu Matyldy i Edwarda Herbstów. Oczyszczone XIX-wieczne ceglane mury w upalne lato gwarantują miły chłód, zaś wieżyczki i żeliwne słupy, o które kiedyś opierał się Karol Scheibler, przydają im wyrazistego charakteru. Stara fabryka na Księżym Młynie urzekła Australijczyka Nathana Stoliara do tego stopnia, że zdecydował się na nowatorski w Łodzi pomysł, by zaadaptować ją na lofty, czyli luksusowe mieszkania – pisze „Dziennik Łódzki”.

Kompleks mieszkalny "U Scheiblera", bo taką nazwę wybrał inwestor Opal Property Development dla osiedla, będzie się składać z 410 jedno-, dwu- i trzykondygnacyjnych mieszkań. Najmniejsze będą miały powierzchnię czterdziestu kilku metrów, największe – nawet 200. Na najwyższych kondygnacjach powstaną trzypoziomowe lofty z tarasami o powierzchni 160 i 190 metrów. Na osiedlu (ogrodzonym i strzeżonym przez firmę ochroniarską) będą także garaże, drobne punkty handlowo-usługowe, restauracja, kawiarnia, klub fitness oraz basen. Inwestor zaplanował również dużo zieleni - alejki z ławeczkami wokół zbiornika wodnego mają zachęcać do relaksu.

Lofty na pewno nie będą tanie. Cena metra kwadratowego zaczyna się od 3,5 tys. zł, ale trudno określić cenę konkretnego lokum. Zależy od wielkości, lokalizacji i dostępu do tarasu. Za jednopoziomową kawalerkę (powyżej 40 metrów) trzeba zapłacić około 130 tys. zł, dwupoziomowe lokum kosztuje już około 300 tys.

Pierwszy w Polsce loft powstał przed dwoma laty w Bytomiu, w dawnej lampiarni Zakładów Górniczo-Hutniczych "Orzeł Biały", w sąsiedztwie szybu Bolko – przypomina dziennik. Pomysłodawcą i autorem projektu adaptacji był Przemysław Łukasik, współtwórca pracowni architektonicznej z Gliwic.

Do podobnej inwestycji przymierzają się także Wrocław i Gdańsk. We Wrocławiu developer chce zaadaptować dawne budynki XIX-wiecznego browaru przy ul. Inowrocławskiej. Natomiast w Gdańsku w lofty i biurowce mają się zamienić hale i magazyny tzw. stoczni cesarskiej przy nabrzeżu. Powierzchnia budynków do adaptacji to 220 tys. metrów kwadratowych, a są to głównie XIX-wieczne hale produkcyjne.

Źródło: Monika Pawlak, „Dziennik Łódzki”, 15.07.2006 | 2006-07-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Grajewskimieszkania na wynajem powiat Myśliborskidomy na sprzedaż gmina Rymanówmieszkania na wynajem gmina Iwaniskamieszkania na sprzedaż w Niemcowiźniemieszkania na sprzedaż w Piłcedomy na wynajem w Wrześciu

Deweloperzy

);