Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zamieszanie z VAT

2010-09-01

Zamieszanie z VAT

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób podwyżka VAT wpłynie na ceny materiałów budowlanych. Rząd rozważa zniesienie ulgi.

Nie ustają spekulacje dotyczące wpływu podwyżki podatku VAT na branżę budowlaną. „Rzeczpospolita” informowała, że Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje projekt zniesienia od stycznia 2011 r. ulgi budowlanej. Oznaczałoby to, że ceny materiałów budowlanych dla osób budujących własny dom wzrosłyby nie tylko o 1 pkt procentowy, ale również o wysokość dotychczasowej ulgi, która mogła wynosić do 37,6 tys. zł.

Tymczasem Ministerstwo Infrastruktury uspokaja. Dokument zawierający propozycje zniesienia ulgi jest dopiero propozycją, która ma zostać przedyskutowana przez Radę Ministrów. Jak możemy przeczytać na stronie ministerstwa, zniesienie ulgi rozważane jest dopiero w 2014 r.

Ulgę na materiały budowlane wprowadzono w 2004 r., gdy dostosowując się do przepisów unijnych, Polska podniosła stawkę VAT z 7 do 22 proc.

Źródło: KRN.pl | 2010-09-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdziałki do kupieniadomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Rawickimieszkania na sprzedaż powiat Sławieńskilokale użytkowe na wynajem gmina Werbkowicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Kodrąbmieszkania na sprzedaż w Słomianadomy na wynajem w Rakowiemieszkania na wynajem w Smugach

Deweloperzy

);