Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zamiast czynszu odszkodowanie

2005-09-13

Zamiast czynszu odszkodowanie

Prywatny właściciel, którego mieszkanie zajmuje osoba z wyrokiem eksmisyjnym, może domagać się od gminy odszkodowania także wówczas, gdy sąd nie zdecydował o lokalu socjalnym.

Prywatny właściciel, którego mieszkanie zajmuje osoba z wyrokiem eksmisyjnym, może domagać się od gminy odszkodowania także wówczas, gdy sąd nie zdecydował o lokalu socjalnym – możemy przeczytać w „Rzeczpospolitej”. Ustawa o ochronie praw lokatorów mówi, że właściciel może żądać od gminy odszkodowania, jeżeli nie dostarcza ona lokalu socjalnego lokatorom z wyrokami eksmisyjnymi, które to przewidują. Przepisy te nic nie mówią o prywatnych właścicielach, których lokatorom sąd nie przyznał prawa do lokalu socjalnego. Nie oznacza to jednak, że można ich eksmitować donikąd. Trzeba im dostarczyć na podstawie kodeksu postępowania cywilnego pomieszczenie tymczasowe. Ma to zrobić m.in. gmina. Dopóki tego pomieszczenia nie ma, dopóty lokator z wyrokiem eksmisyjnym mieszka tam, gdzie mieszkał. Zdaniem rzecznika praw obywatelskich także w takiej sytuacji powinno przysługiwać prawo do odszkodowania. Skoro jednak ustawa o ochronie praw lokatorów nic na ten temat nie mówi, to można się o nie ubiegać na zasadach ogólnych na podstawie kodeksu cywilnego.

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2005-09-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemmieszkania do kupienialokale użytkowe na sprzedażdomy na wynajem powiat Zwoleńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Kutnowskimieszkania na sprzedaż gmina Dolskdomy na wynajem gmina Skierniewicemieszkania na sprzedaż w Wilkowicachdomy na wynajem w Rokitnicydomy na sprzedaż w Borowie

Deweloperzy

);