Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zamiana mieszkań komunalnych

2006-05-25

Zamiana mieszkań komunalnych

Już wkrótce osoby zajmujące mieszkania komunalne będą miały możliwość zamiany dotychczas zajmowanego lokalu na inne mieszkanie w nowo wybudowanym lub zmodernizowanym budynku należącym do miasta.

Już wkrótce osoby zajmujące mieszkania komunalne będą miały możliwość zamiany dotychczas zajmowanego lokalu na inne mieszkanie w nowo wybudowanym lub zmodernizowanym budynku należącym do miasta. Zarządzenie dające taką możliwość podpisał niedawno prezydent Jacek Majchrowski.

Wydział Mieszkalnictwa ogłosił już pierwszy konkurs ofert dla najemców mieszkań komunalnych zainteresowanych zamianą. Po rozpatrzeniu złożonych w Magistracie ofert, powstanie lista kandydatów ustalona według wysokości zaoferowanych stawek czynszu. Jeżeli kilku oferentów zaproponuje taką samą stawkę, o miejscu na liście zadecyduje większa powierzchnia lokalu komunalnego przekazywanego przez oferenta miastu.

Listy kandydatów do zawarcia umowy najmu będą wywieszane na tablicach ogłoszeń UMK oraz publikowane na miejskich stronach internetowych. Kandydaci z listy będą zapraszani do wyboru lokalu, który będzie przedmiotem najmu, zgodnie z kolejnością na liście. W ciągu pięciu dni roboczych będą musieli podjąć decyzję o zawarciu umowy lub o odstąpieniu od zamiany. W tym ostatnim przypadku kandydat będzie skreślany z listy. Oprócz tego, by zamienić mieszkanie komunalne, kandydaci będą musieli spełniać określone warunki, takie jak: posiadanie praw do lokalu i umowę najmu na czas nieokreślony (zawartą przed 1 stycznia 2003 r.), nie zaleganie z opłatami z tytułu najmu w okresie 3 lat poprzedzających dzień złożenia oferty, średni miesięczny dochód przekraczający 170 proc. najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym i 120 proc. w gospodarstwie wieloosobowym. Ponadto, chętni do zamiany będą musieli zaproponować stawkę czynszu za 1 m kw. wyższą, niż wynosi najwyższy czynsz w lokalach komunalnych. W zamianie mieszkań nie będą mogły uczestniczyć osoby posiadające tytuł prawny do innego lokalu położonego na terenie Krakowa lub miejscowości pobliskiej oraz najemcy lokali komunalnych wybudowanych, nabytych lub wyremontowanych za środki gminy po 1 stycznia 1990 r.

Regulamin procesu zamiany lokali, wymagane dokumenty, wzory oferty i wymaganych oświadczeń, podobnie jak informacje o planowanych konkursach ofert publikowane będą każdorazowo na miejskich stronach internetowych oraz zamieszczane na tablicach ogłoszeń UMK. Ostateczny termin składania ofert do najbliższego konkursu mija 9 czerwca br.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 11/2006 | 2006-05-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedażdomy na wynajem powiat M. Poznańlokale użytkowe na wynajem powiat Iławskidomy na wynajem gmina Kołobrzeglokale użytkowe na wynajem gmina Władysławowodomy na wynajem w Porębiedomy na wynajem w Przewoźnikachmieszkania na sprzedaż w Rakowisce

Deweloperzy

);