Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zameldowanie pozwoli uniknąć podatku

2006-11-16

Zameldowanie pozwoli uniknąć podatku

Od 2007 roku wystarczy 12-miesięczne zameldowanie w sprzedawanym mieszkaniu, aby nie płacić PIT. W rezultacie więcej obowiązków będą miały biura meldunkowe i referaty wymieniające dowody osobiste.

Jak informuje „Gazeta Prawna”, od stycznia 2007 roku nastąpi zmiana zasad opodatkowania sprzedaży nieruchomości – fiskusowi trzeba będzie oddać 19 proc. uzyskanego dochodu (do końca tego roku wciąż jeszcze 10 proc. przychodu). Jednak w dalszym ciągu będziemy zwolnieni z PIT, jeśli kupioną nieruchomość sprzedamy dopiero po 5 latach od jej nabycia. Jednocześnie zostanie wprowadzona nowa ulga, która pozwoli w łatwy sposób uniknąć zapłaty podatku, a która będzie przysługiwała podatnikom zameldowanym w sprzedawanym mieszkaniu przez co najmniej 12 miesięcy przed datą jego zbycia. By nie zapłacić podatku – pisze „Gazeta Prawna” – wystarczy zatem postarać się o meldunek i zmianę dowodu osobistego. Można się spodziewać, że od przyszłego roku wzrośnie ruch w biurach meldunkowych i wymieniających dowody osobiste.

Z ulgi tej będą mogli również korzystać cudzoziemcy, którym polskie prawo, po spełnieniu dodatkowych warunków, zezwala na zameldowanie się na pobyt stały. A ponieważ wielu obcokrajowców kupuje mieszkania głównie w celach inwestycyjnych, eksperci ostrzegają, że być może nowa ulga pozwoli im uniknąć podatku.

Jak przypomina dziennik, nowe zasady opodatkowania sprzedaży nieruchomości będą miały zastosowanie do dochodów uzyskanych ze zbycia nieruchomości i praw nabytych od 1 stycznia 2007 r. Do nabytych przed tym dniem będą miały zastosowanie regulacje obowiązujące dziś.

Źródło: Ewa Matyszewska, „Gazeta Prawna” 15.11.2006 | 2006-11-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniadziałki na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Hajnowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Krasnostawskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Lubycza Królewskamieszkania na sprzedaż gmina Dębe Wielkiedomy na wynajem w Gniewoszowiemieszkania na sprzedaż w Słobodziedomy na wynajem w Perzanowie

Deweloperzy

);