Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Załamanie na rynku nieruchomości Wielkiej Brytanii i Irlandii

2008-06-02

Załamanie na rynku nieruchomości Wielkiej Brytanii i Irlandii

Około 250 tys. właścicieli nieruchomości w Wielkiej Brytanii musi liczyć się z tym, że obecna wartość rynkowa ich domów lub mieszkań jest niższa niż kredyt hipoteczny, który są winni bankom.

Około 250 tys. właścicieli nieruchomości w Wielkiej Brytanii musi liczyć się z tym, że obecna wartość rynkowa ich domów lub mieszkań jest niższa niż kredyt hipoteczny, który są winni bankom.

Analitycy Citigroup oceniają, że od jesieni 2007 r. ceny na rynku nieruchomości obniżyły się średnio o 7 proc, a do końca 2009 r. średnia cena może obniżyć się co najmniej o 15 proc. w porównaniu z poziomem sprzed ostatniego załamania – czytamy w „Pulsie Biznesu”. Rynek mieszkań i domów boryka się ze skutkami wyhamowania gospodarki i rosnącej inflacji, która ogranicza Bankowi Anglii pole manewru w zakresie redukcji podstawowych stóp procentowych. Dodatkowo banki, które sparzyły się na krachu rynku mieszkaniowego USA, przyznają kredyt mniej chętnie i na gorszych warunkach.

Z kolei średnia cena nieruchomości w Irlandii za ostatnie 12 miesięcy (do końca kwietnia) była o 9,2 proc. niższa niż w poprzednich 12 miesiącach. Statystyczny dom kosztował w Irlandii w kwietniu br. 278 521 euro wobec 306 619 euro w kwietniu 2007 r. Z danych Związku Banków Irlandzkich wynika, iż liczba pożyczek hipotecznych udzielanych klientom po raz pierwszy kupującym nieruchomość była w pierwszym kwartale br. o 45 proc. niższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku – podaje „Puls Biznesu”. W związku z rosnącą liczbą nieruchomości przejmowanych przez wierzycieli od kredytobiorców niespłacających rat długu, rząd Irlandii powinien ustanowić ratunkowy fundusz ulg hipotecznych i udzielić mu gwarancji, ponieważ pomoc świadczona przez ministerstwo opieki społecznej jest niewystarczająca.

Źródło: „Puls Biznesu” 01.06.2008 | 2008-06-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniadziałki na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażdomy na wynajem powiat Zduńskowolskilokale użytkowe na wynajem powiat Pilskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowogrodziecdomy na sprzedaż gmina Stupskmieszkania na wynajem w Pławiedomy na wynajem w Gołdapidomy na sprzedaż w Marcelinie

Deweloperzy

);