Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zakaz wjazdu na krakowskim Kazimierzu

Magdalena Hojniak | 2019-01-08

Zakaz wjazdu na krakowskim Kazimierzu

Wprowadzenie strefy czystego transportu to kolejny krok w walce o czyste powietrze. Rozwiązanie przynosi jednak negatywne skutki.

Zgodnie z decyzją podjętą przez krakowskich radnych, w turystycznym obszarze Kazimierza wprowadzono strefę czystego transportu. Wynikające z niej obostrzenia obowiązują od 5 stycznia. W ten sposób małopolskie władze chcą zadbać o jakość powietrza poprzez ograniczenie zanieczyszczeń. Zmniejszenie natężenia ruchu ma nie tylko zmniejszyć emisję szkodliwych substancji, ale także poprawić komfort turystów.

To, co ma poprawiać warunki całej tutejszej społeczności, dla przedsiębiorców nie jawi się w superlatywach. Uczestnicząc w posiedzeniu rady miasta poświęconej tej kwestii podkreślali, że od chwili wprowadzenia strefy ograniczonego ruchu (strefa czystego transportu będzie się z nią pokrywać) ich obroty spadły o 20-30 proc. Problematyczne w tym zakresie okazują się również dostawy i zachowanie ich ciągłości.

W związku z tym, że obszar, na którym wprowadzono strefę czystego transportu, jest zdominowany przez pieszych, rozwiązanie ma zwiększyć także ich bezpieczeństwo i wygodę przemieszczania się. Prawo wjazdu na teren objęty strefą mają jedynie samochody elektryczne oraz napędzane wodorem lub gazem CNG. Spod zakazu wyłączeni są mieszkańcy, a przedsiębiorcy i taksówki tradycyjnymi pojazdami będą mogli wjeżdżać do końca 2025 r.

Funkcjonowanie projektu zostało ograniczone czasowo. Jeśli po półrocznym teście zasady się sprawdzą, staną się regularnymi przepisami.  

Źródło: KRN.pl | 2019-01-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania do kupieniamieszkania na wynajem powiat leskimieszkania na sprzedaż powiat Gryfińskimieszkania na wynajem gmina Brokmieszkania na sprzedaż gmina Miasteczko Krajeńskiemieszkania na wynajem w Chudobczycachmieszkania na wynajem w Wągrodniemieszkania na wynajem w Kosnach

Deweloperzy

);