Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zakaz reklamy zasłaniającej okna

2009-09-22

Zakaz reklamy zasłaniającej okna

Ministerstwo Infrastruktury chce zakazać ograniczania dostępu światła do mieszkań.

Ministerstwo Infrastruktury chce zakazać ograniczania dostępu światła do mieszkań – czytamy w „Dzienniku Gazeta Prawna”.
 
Zakaz ten ma przełamać niemoc urzędów i bezsilność mieszkańców, którzy ponoszą dodatkowe koszty za prąd, cierpią w nocy i w dzień z powodu braku światła albo nocnej iluminacji. Z proponowanych przez resort infrastruktury zmian w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji z 16 sierpnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków wynika zakaz instalowania urządzeń i nośników reklamowych oraz innych urządzeń niezwiązanych z użytkowaniem budynku, które ograniczają oświetlenie dzienne w mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych – przypomina gazeta. Możliwe będzie instalowanie na nich krat, żaluzji, rolet, zabudowy balkonów i logii. Zakaz nie będzie dotyczył tzw. ślepych ścian bez okien lub ścian z oknami, np. klatki schodowej.

W praktyce ma to oznaczać brak zgody na umieszczanie reklam na ścianach z oknami w domach wielorodzinnych. Prawnicy mają jednak wątpliwości, czy tak się stanie. Według nich lepszy byłby zakaz umieszczania na ścianach z oknami jakichkolwiek reklam niż zakaz ograniczania oświetlenia dziennego. Proponowany przepis stanie się źródłem tylko sporów interpretacyjnych w zakresie zdefiniowania, czym jest ograniczenie oświetlenia dziennego – dodaje dziennik.

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 22.09.2009 | 2009-09-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemhale i magazyny na wynajeminne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedaż powiat Kolbudylokale użytkowe na sprzedaż powiat Tatrzańskimieszkania na sprzedaż gmina M. Łódźdomy na wynajem gmina Gródekmieszkania na wynajem w Dąbkowicach Dolnychmieszkania na sprzedaż w Czmońdomy na sprzedaż w Mątkach

Deweloperzy

);