Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zagraniczni inwestorzy lubią polski rynek

2011-05-16

Zagraniczni inwestorzy lubią polski rynek

Polskie biurowce najatrakcyjniejsze.

Zainteresowanie zagranicznych inwestorów wynika z faktu, że polski rynek nieruchomości komercyjnych jako jeden z niewielu rynków środkowo i wschodnioeuropejskich poradził sobie z kryzysem. Cushman & Wakefield w rozmowie z „Rzeczpospolitą” wskazuje, że wzrosła także ogólna aktywność funduszy inwestycyjnych na terenie Europy.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, wartość transakcji inwestorów zagranicznych na rynku nieruchomości komercyjnych zamknęła się w kwocie 618 mln euro (I kwartał 2011). Inwestycje w powierzchnie biurowe stanowiły prawie 80 proc. tej wartości. Dodatkowo, w najbliższym czasie planowane są transakcje sprzedaży biurowców, których łączna wartość przekroczy 100 mln euro.

Najatrakcyjniejszą lokalizacją w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej okazała się Warszawa. Czynnikiem determinującym popularność stolicy jest mniejsze niż w pozostałych stolicach ryzyko inwestycyjne, poprawiająca się sytuacja gospodarcza kraju, płynność rynku nieruchomości komercyjnych i prognozowany wzrost czynszów w biurowcach.

Czytaj więcej newsów

Źródło: „Rzeczpospolita” 12.05.2011 | 2011-05-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniadomy na wynajemmieszkania na wynajemmieszkania na wynajem powiat Buskidomy na wynajem powiat M. Chorzówmieszkania na sprzedaż gmina Płońskdomy na wynajem gmina Gręboszówmieszkania na sprzedaż w Ogrodniczkachdomy na sprzedaż w Winniczcemieszkania na sprzedaż w Szymanowicach Dużych

Deweloperzy

);