Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zagraniczni deweloperzy chcą budować w Polsce

2007-07-21

Zagraniczni deweloperzy chcą budować w Polsce

Zagraniczni inwestorzy zamierzają zainwestować w budowę mieszkań w Polsce nawet 30 miliardów złotych, mimo podwyżek cen gruntów i materiałów budowlanych, i mimo braku siły roboczej.


Zagraniczni inwestorzy zamierzają zainwestować w budowę mieszkań w Polsce nawet 30 miliardów złotych, mimo podwyżek cen gruntów i materiałów budowlanych, i mimo braku siły roboczej – donosi „Rzeczpospolita”.

Jak czytamy, najbardziej aktywni na polskim rynku są deweloperzy z Hiszpanii, Francji, Irlandii i Izraela. Obecnie w Polsce działa ok. 20 dużych i ok. 50 – 80 małych firm. Według Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej inwestycje hiszpańskich firm deweloperskich sięgają dwóch miliardów euro – wydanych na razie głównie na pozyskanie gruntów w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi. Izraelska firma AFI Europe wraz z funduszem inwestycyjnym Macquarie Global Property Advisors tylko w budowę jednego osiedla – Wilanów One w Warszawie, gdzie do końca 2012 r. powstanie około 2,5 tys. apartamentów – zainwestowała już prawie miliard złotych.

„Rzeczpospolita” wymienia też kilku innych inwestorów, takich jak. Irlandzka firma Menolly Poland, która na samo tylko Nowe Powiśle w Warszawie wyłoży ponad 1 mld złotych, a zamierza jeszcze budować we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Trójmieście; węgierski potentat TriGranit, który w ciągu najbliższych 5 – 6 lat chce wydać na naszym rynku ok. 2 mld euro, m.in. w Katowicach i Krakowie; hiszpańskie Sando Immobiliaria, które na inwestycje w stolicy planuje rocznie wykładać ok. 100 mln euro; izraelski Ronson Development, który tylko za działki w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi i Bydgoszczy zapłacił już 100 mln złotych; portugalski deweloper Gerium SA Portuga, który w ciągu najbliższych kilku lat planuje inwestycje o wartości ok. 350 mln euro oraz izraelska spółka – Shiraz – chcąca zainwestować ok. 200 mln dolarów w największych polskich aglomeracjach.

„Napływ dużych podmiotów już się kończy. Przyszedł czas aktywności małych i średnich firm deweloperskich. Średnio ok. pięciu deweloperów miesięcznie zgłasza się do nas w poszukiwaniu terenów pod inwestycję” – twierdzi rozmówca „Rzeczpospolitej” Paweł Grząbka, dyrektor zarządzający CEE Property Group.

Więcej w „Rzeczpospolitej".

Źródło: „Rzeczpospolita”, 21.07.2007 | 2007-07-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Czesław.szablowski@gmail.com ⋅ 30-11-2019 | 20:32

S P R Z E D A M Perełka Inwestycyjna . B U D O W N I C T W O W I E L O R O D Z I N N E Jedyne i niepowtarzalne takie miejsce w regionie Nowa Sól - lubuskie . Miasto liczące 50 - 60 tyś mieszkańców. Działka o pow. 2,4 ha z miejscowym planem zagospodarowania terenu . Zlokalizowana w centralnej części miasta z przeznaczeniem na budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne , usługowe , inne. Media wod - kan, gaz, energia przy działce . Teren prostokątny otoczony lasem. W sąsiedztwie Miejskiego Szpitala , szkół, sklepów , Komunikacji Miejskiej . Nowa Sól posiada strefę gospodarczą i od wielu lat jest dynamicznie rozwijającym się miastem . Z dużym zapotrzebowaniem mieszkaniowym . W centrum a jednocześnie z dala od zgiełku . Spokój , cisza, czyste powietrze , licznych miejsc rekreacyjnych , leśnych tras rowerowych, spacerów i wypoczynku . W bezpośrednim otoczeniu przyrody : zwierząt, ptactwa , runa leśnego . Lasy sosnowe w którym panuje mikroklimat. . Można tu stworzyć nie powtarzalne osiedle w którym każdy chciał by zamieszkać a cena mieszkania nie miała by większego znaczenia. Ponadto ceny mieszkań w NS nie odbiegają znacząco od cen w dużych aglomeracjach . Natomiast tereny pod zabudowę znacząco niższe / o 1/4 / Działka Nr. 108/2 Obręb 6 Nowa Sól C e n a 6 000 000 Bez pośredników tel .+ 48 798 090 049 Bogdan WhatsApp + 48 513 205 033 Wioletta Adres e-mail: czeslaw.szablowski@gmail.com W Y J A T K O W A O K A Z J A

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianękamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat M. Gdynialokale użytkowe na wynajem powiat M. Słupskmieszkania na sprzedaż gmina Człuchówmieszkania na sprzedaż gmina Suchy Dąbdomy na wynajem w Kłosowiedomy na wynajem w Modrzycymieszkania na wynajem w Nielepkowicach

Deweloperzy

);