Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zagłębiowskie gminy chcą zagospodarować kopalnie i fabryki

2008-01-18

Zagłębiowskie gminy chcą zagospodarować kopalnie i fabryki

Zagłębiowskie gminy zainteresowały się starymi kopalniami i fabrykami, które znajdują się na ich terenie. Dzięki temu zabytki te mają szansę odżyć.

Zagłębiowskie gminy zainteresowały się starymi kopalniami i fabrykami, które znajdują się na ich terenie. Dzięki temu zabytki te mają szansę odżyć – podaje „Dziennik Zachodni”.

Przed taką szansą stoi m. in. zabytkowa cementownia z 1857 roku w Będzinie, na którą niedawno zwróciła uwagę rodzima agencja developerska. Planuje ona utworzenie na terenie zabytku bardzo modnych ostatnio loftów. Dodatkowo – dzięki zaproszeniu miasta do międzynarodowego programu Interreg IVB – jest szansa na otrzymanie pomocy, wartej około 100 tysięcy złotych, przy tworzeniu koncepcji zagospodarowania cementowni – czytamy dalej.

Według informacji dziennika pojawił się także pomysł na zagospodarowanie biurowca dawnej kopalni Grodziec. Inwestor chce wykorzystać tamtejszy budynek na działalność handlową. Z kolei w Dąbrowie Górniczej w styczniu rozpocznie się remont sztolni górniczej przy Muzeum Miejskim „Sztygarka”. Miasto chce przywrócić ją do życia i wyznaczyć tam trasę turystyczną. Natomiast w Sosnowcu trwają rozmowy z PKP, które są właścicielami dawnej parowozowni przy ulicy Niepodległości. W tym wyjątkowym i dobrze zachowanym miejscu gmina planuje urządzić galerię artystyczną.

Źródło: „Dziennik Zachodni” 15.01.2008 | 2008-01-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości do kupieniadomy na sprzedaż powiat Koneckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Wadowickidomy na sprzedaż gmina Zabrodzielokale użytkowe na sprzedaż gmina Wojkowicemieszkania na sprzedaż w Masłomęczudomy na sprzedaż w Węgliniedomy na wynajem w Olchowiec-Kolonii

Deweloperzy

);