Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zadłużenie nowych mieszkań

2010-12-16

Zadłużenie nowych mieszkań

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad nowelizacją ustawy o księgach wieczystych i hipotekach, która wzbudza obawy banków.

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad nowelizacją ustawy o księgach wieczystych i hipotekach, która wzbudza obawy banków.

Spowodowane jest to tym, że wielu deweloperów budując mieszkania obciążyło hipotekę kredytami, które zaciągali na poczet powstawania nowych mieszkań. Kupujący, którzy zdecydują się na taki lokal, będą musieli spłacać nie tylko własny kredyt, ale także ten należący do inwestora. Nowelizacja ustawy umożliwi zakup tylko mieszkań z czystą hipoteką.

Zaniepokojenie banków wynika z tego, że zostaną zmuszone do udzielania mniejszej liczby kredytów mieszkaniowych. Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, Związek Banków Polskich zwołał w tej sprawie spotkanie bankowych prawników.

W przyszłości nie wyklucza się zmian w nowelizacji, jeśli jej wejście w życie będzie nastręczało poważnych problemów.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna" | 2010-12-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciadomy poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Siemianowice Śląskiemieszkania na sprzedaż powiat Piskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Stara Białamieszkania na wynajem gmina Kłoczewdomy na wynajem w Jarkowiedomy na wynajem w Pogorzeli Małejdomy na sprzedaż w Stodólskiej

Deweloperzy

);