Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zadłużeni inwestorzy

2012-01-20

Zadłużeni inwestorzy

Miasto naliczyło kary opiewające na ok. 40 mln zł dzierżawcom gminnych nieruchomości pod inwestycje.

Miasto naliczyło kary opiewające na ok. 40 mln zł dzierżawcom gminnych nieruchomości pod inwestycje. Jednak, jak podaje „Gazeta Krakowska”, nie chcą ich spłacać i miasto musi wytaczać procesy sądowe.

Magistrat nałożył kary ok. 50 firmom i osobom prywatnym, które nie zrealizowały zapowiadanych inwestycji na nieruchomościach, które gmina oddała im w użytkowanie. Zgodnie z zawieranymi umowami powinni oni realizować swoje deklaracje w zamian za opust w postaci bonifikaty.

Większość niezrealizowanych inwestycji ma charakter służący zaspokajaniu potrzeb mieszkańców. Wśród nich znajdują się m.in. parking i kino przy ul. Karmelickiej, wielofunkcyjny kompleks, który ma zastąpić najbardziej kłopotliwy budynek w Krakowie „szkieletora” – czy centrum handlowe King Square przy ul. Powstańców Wielkopolskich, które miało być gotowe w 2004 r.

Jak dotąd urzędnikom udało się ściągnąć jedynie 4 mln zł kar – czytamy w „Gazecie Krakowskiej”.

Źródło: „Gazeta Krakowska”, 17.01.2011 | 2012-01-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemdomy do kupieniakamienice na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Opatowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Myślenickidomy na sprzedaż gmina Piotrków Kujawskilokale użytkowe na wynajem gmina Kostrzyn nad Odrąmieszkania na sprzedaż w Tarkówkumieszkania na wynajem w Gutowiedomy na sprzedaż w Klarynowie

Deweloperzy

);