Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zaczyna brakować magazynów

2011-02-18

Zaczyna brakować magazynów

Mimo że sytuacja na rynku znacznie się poprawiła, to w większych miastach kraju wciąż jest zbyt mało magazynów.

Mimo że sytuacja na rynku magazynowym znacznie się poprawiła, to w większych miastach kraju: w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, na Śląsku – zaczyna ich brakować.

W amerykańskiej centrali firmy ProLogis Polska, która na terenie kraju posiada 2,1 mln m kw. magazynów, zapadły decyzje o przyśpieszeniu inwestycji w Polsce. Działanie te zostały podjęte pod wpływem szybkiego tempa wynajmowanych powierzchni. Obecnie stawki najmu wynoszą: w Warszawie 4,5 – 5,5 euro (są najwyższe), podobnie jest w Krakowie; a w Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku ceny wahają się od 3 – 4 euro - czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Na terenie Polski jest ponad 6 mln m kw. powierzchni komercyjnych magazynów, a deweloperzy zapowiadają kolejne inwestycje. Jednak wielu z nich nie będzie ryzykować budowy projektów spekulacyjne (bez podpisanych umów najmu przed rozpoczęciem przedsięwzięcia).

Źródło: „Rzeczpospolita” 17.02.2011 | 2011-02-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęgaraże na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Złotoryjskimieszkania na sprzedaż powiat Wąbrzeskilokale użytkowe na wynajem gmina Andrychówdomy na wynajem gmina Skierbieszówdomy na wynajem w Suchatówcedomy na wynajem w Krzyżowejdomy na sprzedaż w Zamościu Nowym

Deweloperzy

);