Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zabytkowe nadszybie zmieni się w hotel z restauracją

2008-02-05

Zabytkowe nadszybie zmieni się w hotel z restauracją

Krystyna – monumentalna ceglana wieża nadszybia bytomskiej kopalni Hohenzollern, która kształtem przypomina górniczy młotek, zostanie zrewitalizowana.

Krystyna – monumentalna ceglana wieża nadszybia bytomskiej kopalni Hohenzollern, która kształtem przypomina górniczy młotek, zostanie zrewitalizowana – informuje „Gazeta Wyborcza”. W zabytkowym nadszybiu ma powstać hotel wraz z restauracją, a wokół pasaże handlowe.

Kiedy kilkanaście lat temu śląskie górnictwo przeżywało zapaść, zabytkowa wieża ocalała tylko dlatego, że wpisano ją do rejestru zabytków. Sąsiednie kopalniane budynki nie miały tyle szczęścia – czego nie zniszczyli złomiarze, dokończyła pogoda. Samą wieżę przejęła wtedy Bytomska Spółka Restrukturyzacji Kopalń, ale długo nie mogła znaleźć nabywcy. Wreszcie zabytek, wraz z przyległą 4,5-hektarową działką, kupiła za 2,8 mln zł katowicka firma GC Investment. W wieży ma teraz powstać hotel, a na samej górze restauracja.

Wokół wieży – w odbudowanych halach – planowane jest natomiast centrum handlowe, a na sąsiedniej działce – osiedle mieszkaniowe. Inwestycja ta realizowana będzie wspólnie z poważnym partnerem, jednak katowicka firma nie chce na razie zdradzić jego nazwy. Wiadomo tylko, że będzie to znana wrocławska firma, która lada dzień zadebiutuje na giełdzie – czytamy w artykule.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 01.02.2008 | 2008-02-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemdomy na zamianęlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat M. Wrocławlokale użytkowe na wynajem powiat Kościańskilokale użytkowe na wynajem gmina Braniewomieszkania na sprzedaż gmina Skórzecmieszkania na sprzedaż w Błędowiedomy na sprzedaż w Strzelcachdomy na wynajem w Kulku

Deweloperzy

);