Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zabytki na sprzedaż

2009-05-05

Zabytki na sprzedaż

Już trzeci raz ratusz próbuje sprzedać kamienicę przy ul. Złotej 83, ale zdaniem specjalistów może być z tym problem, dlatego pojawił się pomysł, by wynajmować stare budynki.

Już trzeci raz ratusz próbuje sprzedać kamienicę przy ul. Złotej 83, ale zdaniem specjalistów może być z tym problem, dlatego pojawił się pomysł, by wynajmować stare budynki – donosi „Życie Warszawy”.
 
Kryzys gospodarczy odbija się na zabytkowych kamienicach, które należą do miasta. Ratusz nie ma funduszy na odnowę starych budynków, a inwestorzy boją się lokować pieniądze w niepewny interes. Cena wywoławcza kamienicy przy ul. Złotej 83 pozostaje bez zmian, czyli wynosi 15 mln zł – podaje dziennik. W dwóch poprzednich przetargach nie było chętnych na zakup nieruchomości. Budynek powstał w 1899 r., obecnie jest w fatalnym stanie technicznym.
 
Na Woli urzędnicy chcą sprzedać m.in. jeden z niewielu budynków, który przetrwał wojnę w ścisłym centrum miasta – kamienicę przy ul. Twardej 28, tuż przy rondzie ONZ – dodaje „Życie Warszawy”. Do sprzedaży niedużych starych domów szykuje się też Mokotów. Ale musi najpierw znaleźć mieszkania dla lokatorów komunalnych, którzy je zajmują.
 

 

Źródło: „Życie Warszawy” 28.04.2009 | 2009-05-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędomy na zamianędziałki na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Szydłowieckilokale użytkowe na wynajem powiat Bieruńsko-Lędzińskimieszkania na wynajem gmina Łukowicamieszkania na sprzedaż gmina Połaniecmieszkania na wynajem w Kolonia Wola Soleckadomy na sprzedaż w Jastrzębiidomy na sprzedaż w Jankowicach

Deweloperzy