Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zabraknie gazu

2010-09-20

Zabraknie gazu

W ostatnich miesiącach roku może zabraknąć gazu ziemnego. Dostawy są zbyt małe, a zapasy wystarczą tylko na kilka tygodni.

W trzech ostatnich miesiącach roku dostawy gazu ziemnego do Polski mogą okazać się niewystarczające – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Zdaniem ekspertów, już od przyszłego miesiąca niedobory gazu mogą wynieść nawet 30 mln m sześc. gazu na dobę, podczas gdy średnie zużycie w miesiącach zimowych wynosi 50 mln m sześc.

Braki w dostawach gazu mogą wpłynąć negatywnie nie tylko na dużych odbiorców przemysłowych, ale przede wszystkim na stan infrastruktury przesyłowej. Obniżenie ciśnienia w gazociągach spowoduje powstanie uszkodzeń gazociągów.

Deficyt gazowy jest spowodowany przeciągającymi się negocjacjami w sprawie umowy polsko-rosyjskiej. Osiągnięte porozumienie zakwestionowała Komisja Europejska. Zgłosiła ona wątpliwości dotyczące zgodności umowy z prawem europejskim, w szczególności w zakresie ustalania taryf tranzytowych.

Trudnej sytuacji Polski nie rozwiąże również umowa z niemieckim koncernem E.ON Ruhrgas. Realizacja kontraktu na dostawę 300 mln m sześc. gazu nie jest możliwa z powodu sprzeciwu Ukrainy, której magistrale miałyby zostać wykorzystane do dostarczenia surowca do Polski.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” | 2010-09-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciagaraże do kupieniainne nieruchomości na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Sokołowskidomy na wynajem powiat Suskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Stargard Szczecińskimieszkania na wynajem gmina Jeleniewodomy na wynajem w Lipinkachmieszkania na sprzedaż w Budach Wolskichmieszkania na sprzedaż w Jaromierzu

Deweloperzy

);