Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zabłocie zmieni się nie do poznania

2008-04-21

Zabłocie zmieni się nie do poznania

Pierwsze nowoczesne osiedle Garden Residence buduje na Zabłociu, urodzony w Krakowie Grek, Georgios Notopoulos ze spółki Alpha Kraków Development.

Pierwsze nowoczesne osiedle Garden Residence buduje na Zabłociu, urodzony w Krakowie Grek, Georgios Notopoulos ze spółki Alpha Kraków Development.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, podstawowym założeniem projektu jest przełamanie przemysłowego charakteru Zabłocia. W miejscu fabrycznych hal powstaną atrakcyjne budynki mieszkalno-usługowe. Na 65 tys. m kw. w rejonie ul. Przemysłowej, Lipowej i Zabłocie wyrośnie luksusowe osiedle. Wysokość zabudowy ograniczono do pięciu kondygnacji, z wyjątkiem dominant architektonicznych, które mają mieć do ośmiu kondygnacji. Na najwyższych piętrach znajdą się też najdroższe mieszkania. Ceny za m kw. wahają się między 7 a 13 tys. zł. Na 2 tys. m kw. powierzchni komercyjnej powstaną w sumie 453 apartamenty, dwupoziomowe garaże podziemne na 530 miejsc oraz część rekreacyjna z basenem i klubem fitness. Największym atutem tego osiedla będzie wielki ogród z fontannami.

Oprócz tego w nowej dzielnicy pojawi się także zaplecze usługowe (z marketem, pocztą, fryzjerem itp.) – czytamy dalej. Ta część inwestycji połączona będzie z siecią podziemnych ulic, biegnących pod budynkami. Realizacja projektu ma potrwać dwa lata.

Gazeta przypomina, że w ubiegłym roku Hiszpanie rozpoczęli prace przy budowie nowoczesnego biurowca na Zabłociu – Diamante Plaza. Z kolei w zabytkowych zakładach młynarskich powstają pierwsze w Krakowie lofty.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 20.04.2008 | 2008-04-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażdomy na sprzedażgaraże do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Sztumskidomy na wynajem powiat Częstochowskimieszkania na sprzedaż gmina Szczanieclokale użytkowe na sprzedaż gmina Wielowieśdomy na wynajem w Kuklówce Zarzecznejdomy na wynajem w Miechucińskie Chróstymieszkania na wynajem w Cybulino

Deweloperzy

);