Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zabłocie: czas na kulturę

2008-01-17

Zabłocie: czas na kulturę

Zabytkowy budynek dawnego składu solnego na Zabłociu już za dwa lata przeobrazi się w nową siedzibę Krakowskiego Biura Festiwalowego i Sinfonietty Cracovia.

Zabytkowy budynek dawnego składu solnego na Zabłociu już za dwa lata przeobrazi się w nową siedzibę Krakowskiego Biura Festiwalowego i Sinfonietty Cracovia – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Dotąd o inwestycjach na Zabłociu mówiło się głównie w kontekście budowy nowych biurowców czy mieszkań. Niedawno pojawił się jednak ciekawy projekt, który z pewnością wzbogaci kulturalną ofertę Podgórza – czytamy dalej. Chodzi o pomysł adaptacji i rozbudowy dawnego składu solnego przy ul. Na Zjeździe. Projekt na zlecenie miasta powstał w Autorskiej Pracowni Architektury „Apark" Roberta Kuzianika. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Krakowa, niepozorny dwukondygnacyjny barak z poddaszem, stojący naprzeciw pl. Bohaterów Getta, już za dwa lata przemieni się w nową siedzibę Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Jak informuje dziennik, na tyłach istniejącego obiektu powstanie zaś zupełnie nowy budynek z salą koncertową na 300 osób, a także profesjonalne studio nagrań. Inwestycja pochłonie 20 mln zł. Środki na ten cel znalazły się w tegorocznym budżecie Krakowa. Ale to nie koniec. Po remoncie w części dawnego składu solnego pojawi się miejski punkt informacji turystycznej i kulturalnej oraz butiko-kawiarnia Krakowskie Style. Pierwsze piętro zarezerwowano na pomieszczenia związane z działalnością Krakowskiego Biura Festiwalowego, a na poddaszu znajdą się pokoje hotelowe.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 10.01.2008 | 2008-01-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażhale i magazyny na wynajeminne nieruchomości na zamianędomy na sprzedaż powiat M. Rybniklokale użytkowe na wynajem powiat Ełckidomy na sprzedaż gmina Hannadomy na wynajem gmina Sabniemieszkania na sprzedaż w Salkowszczyznamieszkania na wynajem w Werachdomy na sprzedaż w Nowym Krasnosielcu

Deweloperzy

);