Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zabiegasz o lokal od gminy, musisz mieszkać tu pięć lat

2008-05-15

Zabiegasz o lokal od gminy, musisz mieszkać tu pięć lat

Radni przyjęli uchwałę w sprawie zasad, na których mieszkania należące do miasta będą wynajmowane poznaniakom. Zmiany są istotne. O mieszkanie od gminy może ubiegać się osoba, która legitymuje się pięcioletnim okresem mieszkania w Poznaniu.

Radni przyjęli uchwałę w sprawie zasad, na których mieszkania należące do miasta będą wynajmowane poznaniakom. Zmiany są istotne. O mieszkanie od gminy może ubiegać się osoba, która legitymuje się pięcioletnim okresem mieszkania w Poznaniu – informuje „Głos Wielkopolski”.

Kolejną nowością jest przedłużenie podpisania umowy najmu mieszkania socjalnego na czas określony do pięciu lat. Warunkiem jest wzięcie przez zainteresowanego udziału w programie pomocy społecznej, w tym zrealizowania kontraktu socjalnego. Miasto boryka się z problemem zapewnienia wszystkim lokalu socjalnego. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych jest w posiadaniu 1300 wyroków eksmisyjnych z prawem do takiego mieszkania. Dlatego postanowiono, że w pierwszej kolejności otrzymają je te osoby, które muszą opuścić zajmowany dotychczas lokal komunalny, ewentualnie nienależący do miasta, ale objęty programem renowacji, lub gdy z wierzycielem została zawarta umowa, w której zobowiązał się on do partycypacji w kosztach budowy, remontu czy pozyskania dla lokatora mieszkania w inny sposób – czytamy dalej.

Przy wynajmowaniu lokalu osobom znajdującym się na liście mieszkaniowej ustalono, że na jednego członka gospodarstwa nie może przypadać mniej niż sześć metrów kwadratowych powierzchni łącznej pokoi, a normatywna powierzchnia użytkowa lokalu nie może przekraczać 13 m kw.

Źródło: „Głos Wielkopolski” 15.05.2008 | 2008-05-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniakamienice na zamianękamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Krakowskidomy na sprzedaż powiat Gołdapskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Dąbrowicemieszkania na wynajem gmina Dzierzgońmieszkania na sprzedaż w Zabłociedomy na wynajem w Murawkachmieszkania na sprzedaż w Łukaszewie

Deweloperzy

);