Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Za rok nie przybędzie tylu mieszkań co obecnie

Magdalena Hojniak | 2018-10-11

Za rok nie przybędzie tylu mieszkań co obecnie

GUS podsumował wyniki deweloperów. Nowych mieszkań jest coraz więcej, ale nie wszędzie.

Sierpień 2018 r. to kolejny miesiąc, kiedy statystyki dotyczące oddawanych do użytkowania mieszkań znacznie przekroczyły zeszłoroczne dane. W stosunku do liczby udostępnionych lokali w sierpniu 2017 r., w tym roku inwestorzy poprawili notowania o ponad 15 proc., dostarczając na rynek 16,6 tys. nowych mieszkań. Wyraźny wzrost inwestycji widać szczególnie pod względem lokali zrealizowanych z myślą o sprzedaży lub wynajmie. Tego typu przedsięwzięć zrealizowano 10,8 tys., czyli aż o 30,7 proc. więcej niż rok temu.

Niewielki spadek odnotowali inwestorzy budujący z myślą o zaspokojeniu własnych potrzeb mieszkaniowych. Ukształtował się on na poziomie 0,3 proc. Zdecydowanie większą różnicę widać, kiedy analizuje się projekty ukończone w budownictwie spółdzielczym czy społecznym czynszowym – tutaj różnica wynosi odpowiednio 237 i 80 lokali, co stanowi blisko 47 i prawie 60 proc.

Dane GUS pokazują także, że o blisko 22 proc. wzrosła liczba wydanych na budowę pozwoleń czy zgłoszeń projektów budowlanych. Z kolei prace budowlane rozpoczęły się dla 21,9 tys. lokali. I choć ich liczba była większa niż w analogicznym okresie rok temu, odnotowany procent wzrostu w sierpniu 2017 spadł z 20,7 do 12,2.

Patrząc na inwestycje, które w sierpniu 2018 r. były w trakcie realizacji, można zauważyć, że za rok przyrost nowych mieszkań nie będzie już tak duży jak obecnie. W 2017 r. na tym etapie prace trwały dla jedynie o 4,4 proc. mniejszej liczby mieszkań. 
 

Źródło: KRN.pl | 2018-10-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Oaza Bronowice
Osiedle Lawendowa 3
Enklawa Białowieska
Przepiękny dom jednorodzinny
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Działka inwestycyjna

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Działka inwestycyjna

Kraków, Dębniki, ul. F. Pokutyńskiego 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajemhale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Kłobuckimieszkania na sprzedaż powiat Chełmińskimieszkania na wynajem gmina Zbicznodomy na wynajem gmina Spytkowicemieszkania na wynajem w Wolanachmieszkania na sprzedaż w Małej Kloniidomy na wynajem w Pasiece

Deweloperzy