Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Za mało gotowych mieszkań

2007-07-30

Za mało gotowych mieszkań

Szybko rośnie liczba pozwoleń na budowy, ale nie oddawanych lokali. Na widoczną poprawę sytuacji trzeba poczekać jeszcze co najmniej dwa lata,

Szybko rośnie liczba pozwoleń na budowy, ale nie oddawanych lokali. Na widoczną poprawę sytuacji trzeba poczekać jeszcze co najmniej dwa lata – podaje „Rzeczpospolita”.

Przybywa pozwoleń na budowę apartamentów Z danych GUS wynika, że pierwszym półroczu tego roku wydano pozwolenia na budowę ponad 114,4 tys. mieszkań – czytamy. – Oznacza to wzrost o 53,9 proc. w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami ubiegłego roku. Taki skok nikogo nie dziwi po ogromnych zakupach terenów inwestycyjnych, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich kilkunastu miesiącach. Jednak na efekty budowlanego boomu, w postaci wyraźnego wzrostu liczby oddawanych do użytku lokali, musimy poczekać jeszcze przynajmniej dwa lata.

– Jednak po raz pierwszy od dawna na rynku pierwotnym można teraz kupić mieszkania w budynkach już stojących, a nie przyszłych, i to istotna zmiana – komentuje dla dziennika Ryszard Petru, główny ekonomista Banku BPH. – Ważne są też dane dotyczące rozpoczętych budów, a ich liczba w ostatnim półroczu niemal podwoiła się. Na gotowe mieszkania poczekamy oczywiście przynajmniej rok lub nawet dwa lata. Ale i tak to wszystko za mało, jeśli wziąć pod uwagę aktualne potrzeby rynkowe – dodaje.

Wyraźnie widać, że zainteresowanie inwestorów powoli przenosi się w mniej popularne dotychczas rejony – zauważa „Rzeczpospolita”. W pierwszym kwartale najszybszy wzrost wydanych pozwoleń odnotowano w województwach kujawsko-pomorskim i lubuskim. Z drugiej strony w Wielkopolsce, która pod względem wydawanych pozwoleń wciąż utrzymuje się w pierwszej piątce województw, ich liczba spadła na początku roku o kilka procent. Absolutnym liderem pozostaje jednak Mazowsze, gdzie wydawane jest więcej niż co czwarte pozwolenie w kraju.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej".

Źródło: „Rzeczpospolita” 28.07.2007 | 2007-07-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemkamienice na zamianędomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Kolneńskilokale użytkowe na wynajem powiat Kluczborskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Olesnolokale użytkowe na wynajem gmina Miedźnamieszkania na sprzedaż w Zgrzebichachdomy na wynajem w Wilkonicachmieszkania na sprzedaż w Gładyszowie

Deweloperzy

);