Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Z wiekiem otrzymasz więcej

2012-03-12

Z wiekiem otrzymasz więcej

Im starsza osoba skorzysta z odwróconego kredytu hipotecznego, tym wyższe świadczenia będzie otrzymywać.

Odwrócony kredyt hipoteczny nie będzie korzystny dla osób, które nie ukończyły 60. roku życia – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Z symulacji Związku Banków Polskich, do którego dotarli dziennikarze dziennika wynika, że w przypadku osób, które zdecydują się na skorzystanie z odwróconego kredytu hipotecznego przed 60. rokiem życia, dodatkowe świadczenia wynosić będą tylko kilka lub maksymalnie kilkanaście procent emerytury otrzymywanej z ZUS. Na większe korzyści z tego tytułu mogą liczyć emeryci po 65. roku życia. Mogą oni spodziewać się świadczeń przekraczających nawet tysiąc złotych.

Wysokość dodatków do emerytury będzie również uzależniona od płci osoby korzystającej z odwróconego kredytu hipotecznego oraz miejscowości, w której znajduje się nieruchomość. Dodatkowo przy opracowywaniu sumulacji założono, że średnia długość życia mężczyzn wyniesie 80 lat, a kobiet 84.

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 9-11.03.2012 | 2012-03-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażkamienice do kupieniadomy na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Piaseczyńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Wołowskimieszkania na wynajem gmina Działdowomieszkania na sprzedaż gmina Andrzejewodomy na wynajem w Czerwoncemieszkania na sprzedaż w Kępiemieszkania na wynajem w Batorowie

Deweloperzy

);