Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Z Redy na Hel szybciej i bezpieczniej

2011-12-02

Z Redy na Hel szybciej i bezpieczniej

Dzięki modernizacji linii kolejowej podróżni spędzą w pociągu niemal pół godziny mniej niż dotychczas.

Rozpoczyna się opracowanie projektu rewitalizacji jednotorowej i niezelektryfikowanej linii kolejowej Reda-Hel. Dzięki modernizacji linii kolejowej podróżni spędzą w pociągu niemal pół godziny mniej niż dotychczas. Koszt całkowity inwestycji wynosi 117 mln zł brutto, a projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Prace w terenie rozpoczną się w marcu 2012 r., obejmą m.in.: wymianę nawierzchni kolejowej na długości ponad 10 km, wymianę 11 rozjazdów oraz naprawę 2 wiaduktów kolejowych, 3 mostów, peronów i urządzeń do obsługi podróżnych na 14 stacjach. Na 23 nowych przejazdach kolejowych i przejściach dla pieszych zostaną zainstalowane aktywne urządzenia zabezpieczające (samoczynna sygnalizacja przejazdowa, telewizja przemysłowa, rogatki, sygnalizacja świetlna i dźwiękowa). Zwiększeniu ulegnie bezpieczeństwo wszystkich użytkowników linii kolejowej, a maszyniści będą mogli zwiększyć prędkości pociągu z 60-80 km/h do 100 km/h.

Umowę na zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych zawarto 5 października. Przedsięwzięcie zrealizuje włoska firma Salcef Costruzioni Edili E Ferroviarie S.p.A., ma na to 27 miesięcy.

Źródło: KRN.pl | 2011-12-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania do kupieniainne nieruchomości na zamianęmieszkania na wynajem powiat Elbląskidomy na sprzedaż powiat Nowosolskilokale użytkowe na wynajem gmina Będzinomieszkania na sprzedaż gmina Żagańmieszkania na wynajem w Dadzewodomy na sprzedaż w Braszczokmieszkania na sprzedaż w Piętkach

Deweloperzy

);