Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Z prezydenckiej ustawy wykreślono przepis o przewalutowaniu

Magdalena Hojniak | 2019-07-05

Z prezydenckiej ustawy wykreślono przepis o przewalutowaniu
Sejm przyjął nowelizację ustawy o pomocy kredytobiorcom

Po zmianach ustawa frankowa została przyjęta. To nowy pomysł na pomoc osobom, które podpisały niekorzystne umowy z bankami.

Projekt ustawy o wsparciu kredytobiorców w trudnej sytuacji, jaki zaproponował prezydent, został uchwalony przez Sejm. Z dokumentu wykreślono jednak przepisy dotyczące przewalutowania kredytów. Odnosiły się one do tzw. Funduszu Konwersji. W założeniu na Fundusz miały składać się banki, by ze zgromadzonych w ten sposób środków można było finansować przewalutowanie kredytów.

Jak podkreśliła Paulina Hennig-Kloskaz PO-KO, w ten sposób ustawę zredukowano o połowę. Tadeusz Cymański z PiS, który złożył poprawki, zaznaczył, że konwersja zawsze była postrzegana jako kontrowersyjna i nie zyskała pozytywnych opinii wśród frankowiczów. Dodał też, że zatwierdzenie konwersji negatywnie wpłynęłoby na wydawanie werdyktów przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który to będzie zajmował się niedozwolonymi klauzulami w umowach frankowych.

Z kolei zdaniem przedstawicieli Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, przepisy nowelizacji nie rozwiążą problemów kredytobiorców mających swoje zobowiązania w szwajcarskiej walucie.

W myśl przyjętych przez Sejm przepisów zasady udzielania pomocy kredytobiorcom w trudnej sytuacji mają być bardziej elastyczne. Co więcej, nowelizacja zakłada dłuższy czas i większy zakres udzielanego wsparcia niż przewidziano w ustawie przyjętej w 2015 r. Pomoc będzie pochodzić z Funduszu Wsparcia, a przepisy noweli wejdą w życie 1 stycznia 2020 r. 

Źródło: RMF24.pl | 2019-07-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.2

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Polak.mały ⋅ 11-07-2019 | 19:35

Banda...

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażhale i magazyny na wynajeminne nieruchomości na wynajemmieszkania na wynajem powiat Krapkowickimieszkania na wynajem powiat Jędrzejowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina M. Sosnowieclokale użytkowe na sprzedaż gmina Czempińmieszkania na wynajem w Spławiedomy na wynajem w Wrzesinachdomy na wynajem w Inczewie

Deweloperzy

);