Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Z małymi pokojami niechętnie widziany

2007-06-26

Z małymi pokojami niechętnie widziany

Budynki przy ruchliwej ulicy, domy podzielone na maleńkie klitki albo te o wielkich metrażach, zwane pałacami, sprzedają się najgorzej. Klienci stołecznych biur nieruchomości niechętnie wybierają też budynki, w których sąsiedztwie planowane są trasy szybkiego ruchu.


Budynki przy ruchliwej ulicy, domy podzielone na maleńkie klitki albo te o wielkich metrażach, zwane pałacami, sprzedają się najgorzej – czytamy w „Rzeczpospolitej". Klienci stołecznych biur nieruchomości niechętnie wybierają też budynki, w których sąsiedztwie planowane są trasy szybkiego ruchu.

Nie ma jednak domów niesprzedawalnych – twierdzi dziennik – są tylko takie z nieadekwatnymi cenami. Jeżeli ktoś chce sprzedać tzw. klocek z lat 70., nie może żądać zań tyle, co za współczesny dom.

Częstym felerem domów miejskich i podmiejskich jest tzw. głośność. Mało kto chce zamieszkać przy ruchliwej ulicy, chyba że perspektywę życia przy zamkniętych oknach osłodzi mu się wyraźnym opustem cenowym. Uciążliwe sąsiedztwo może spowodować, że w ogóle nie znajdziemy chętnego do zamieszkania. Ale i takie nieruchomości sprzedaje się: np. firmie na cele biurowe.

Dużym utrudnieniem przy sprzedaży jest też planowana trasa szybkiego ruchu w niewielkiej odległości od budynku – czytamy. Ale to też kwestia ceny, więc każda nieruchomość znajdzie swego amatora. Niezbyt wielkim zainteresowaniem cieszą się także wielkie, np. 400-metrowe, domy z lat 80. Dziś niewielu klientów poszukuje takich budynków.

Są trzy elementy, które mają wpływ na sprzedaż domu – podaje „Rzeczpospolita”. Są to lokalizacja, stan techniczny i cena. Problem powstaje wtedy, gdy na przykład dom przy ruchliwej ulicy jego właściciel chce sprzedać za cenę budynku na cichej, zalesionej działce. Wadami domów niesprzedawalnych często jest ich rozplanowanie. Przyczyną niesprzedawalności domów jest także zbyt mała działka w stosunku do powierzchni domu i powierzchni zabudowy. Trzeba jednak unikać słowa niesprzedawalny, bo wszystko jest kwestią ceny.

Źródło: „Rzeczpospolita”, 25. 06.2007 | 2007-06-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Wrzesińskimieszkania na sprzedaż powiat M. Lublinmieszkania na sprzedaż gmina Michówmieszkania na sprzedaż gmina M. st. Warszawamieszkania na sprzedaż w Sękowiemieszkania na wynajem w Skorczycachdomy na sprzedaż w Grądach Szlacheckich

Deweloperzy

);