Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wzrost zainteresowania apartamentami

2008-01-31

Wzrost zainteresowania apartamentami

Spadające ceny akcji na światowych giełdach powodują, że inwestorzy zaczynają rozglądać się za bardziej stabilnym miejscem do lokowania swoich oszczędności niż akcje.

Spadające ceny akcji na światowych giełdach powodują, że inwestorzy zaczynają rozglądać się za bardziej stabilnym miejscem do lokowania swoich oszczędności niż akcje. Z tego powodu wzrasta zainteresowanie kruszcami, takimi jak złoto czy srebro, dziełami sztuki oraz nieruchomościami – donosi „Gazeta Prawna”.

Jak podkreśla dziennik, osoby dysponujące odpowiednią kwotą pieniędzy nie kupią każdego mieszkania, jakie jest wystawione na sprzedaż, ale wybiorą to, które spełnia określone kryteria, np. jest wysokie, ma dwie łazienki, garderobę i taras. Co ciekawe, ceny apartamentów powoli zrównują się z cenami zwykłych mieszkań. Mimo powszechnych narzekań na ceny mieszkań, deweloperzy i analitycy zapewniają, że popyt na ekskluzywne apartamenty jest adekwatny do dużej podaży.

Popyt na ekskluzywne mieszkania należy łączyć z ogólnym wzrostem zamożności mieszkańców dużych miast. Za kilka lat obecni specjaliści staną się wymagającymi klientami, dla których dom 30 km od centrum czy mieszkanie na zwykłym osiedlu mieszkaniowym może okazać się niewystarczające – prognozuje gazeta. Alternatywą w tej sytuacji może być zakup apartamentu oferującego dodatkowo wiele niedostępnych w tradycyjnym budownictwie atrakcji. Przestronne tarasy, przeszkolone pomieszczenia czy salony SPA, fitness i baseny mogą oddziaływać bowiem na wyobraźnię potencjalnych nabywców.

Źródło: „Gazeta Prawna” 30.01.2008 | 2008-01-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy poszukiwane do wynajęciadomy na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat M. Ruda Śląskamieszkania na sprzedaż powiat Goleniowskilokale użytkowe na wynajem gmina Jaktorówdomy na sprzedaż gmina Miedznamieszkania na sprzedaż w Kółku Żabieckimdomy na wynajem w Mrowiniemieszkania na sprzedaż w Łebkach Małym

Deweloperzy

);