Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wzrost liczby oddanych mieszkań

2011-01-24

Wzrost liczby oddanych mieszkań

W grudniu 2010 r. oddano do użytkowania 15 005 lokali mieszkalnych. Jest to o 6,7 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

W grudniu 2010 r. oddano do użytkowania 15 005 lokali mieszkalnych. Jest to o 6,7 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, iż w ostatnim miesiącu 2010 r. oddano o 19,1 proc. więcej mieszkań niż w listopadzie. Aż 7926 stanowią przy tym mieszkania z grupy lokali wybudowanych przez inwestorów indywidualnych. Kolejną bardzo liczną grupą są mieszkania przeznaczone na sprzedaż lub wynajem. W grudniu oddano ich aż 5689. Jest to o 9,2 proc. więcej niż w listopadzie i o 2,5 proc. mniej niż w grudniu 2009 r. Zdecydowanie najmniej liczną grupę stanowią mieszkania spółdzielcze. Liczba lokali mieszkalnych z tego segmentu oddana do użytkowania w grudniu 2010 r. to 448 mieszkań.

W ciągu 2010 r. rozpoczęto budowę 158 064 nowych mieszkań, co oznacza wzrost o 10,6 proc. w porównaniu z rokiem 2009. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że od stycznia do grudnia 2010 oddano do użytkowania o 15,2 proc. mniej lokali mieszkalnych niż w roku 2009.

Źródło: KRN.pl (na podstawie danych GUS) | 2011-01-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemgaraże do kupienialokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Wodzisławskimieszkania na sprzedaż powiat M. Tarnówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Wólkamieszkania na sprzedaż gmina Uniejówdomy na wynajem w Siedlcumieszkania na wynajem w Wyrębiedomy na sprzedaż w Wielkim Buczku

Deweloperzy

);