Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wzrosła rata kredytu we frankach

2008-03-12

Wzrosła rata kredytu we frankach

W ostatnim tygodniu wzrósł koszt obsługi kredytu we frankach szwajcarskich, przede wszystkim ze względu na wyższy kurs spłaty. Wzrosło także oprocentowanie kredytów złotowych.

W ostatnim tygodniu wzrósł koszt obsługi kredytu we frankach szwajcarskich, przede wszystkim ze względu na wyższy kurs spłaty. Wzrosło także oprocentowanie kredytów złotowych – informuje „Gazeta Prawna”.

W górę idą nie tylko kredyty w naszej rodzimej walucie. Zdrożała także obsługa kredytów we frankach szwajcarskich, mimo że ich oprocentowanie wzrosło nieznacznie. Wszystko za sprawą wzrostu kursu spłaty z 2,25 zł do 2,31 zł. To przełożyło się na wzrost raty o niemal 30 zł – donosi dziennik. W przypadku kredytów walutowych brany jest pod uwagę kurs spłaty, który uwzględnia tzw. spread, czyli różnicę między kursem kupna (po jakim wypłacany jest kredyt) oraz kursem sprzedaży (po jakim przeliczana jest rata na złote). Przy kredytach we frankach szwajcarskich ten spread wynosi około 4,5 proc.

Źródło: „Gazeta Prawna” 12.03.2008 | 2008-03-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniamieszkania do kupienialokale użytkowe na sprzedażdomy na wynajem powiat Włoszczowskimieszkania na wynajem powiat M. Nowy Sączlokale użytkowe na wynajem gmina Bobrownikimieszkania na sprzedaż gmina Naroldomy na wynajem w Kościelcudomy na wynajem w Mysłakachmieszkania na wynajem w Głębocku

Deweloperzy

);