Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wzmocnienie wałów

2012-04-18

Wzmocnienie wałów

W maju rozpocznie się modernizacja nasypów, okalających poldery Trestno i Blizanowice.

W maju rozpocznie się modernizacja nasypów, okalających poldery Trestno i Blizanowice. Wartość kontraktu na przebudowę umocnień, o łącznej długości 5,7 km, oszacowano na 14,3 mln zł.

Poldery, które pełnią funkcję płytkich zbiorników przeciwpowodziowych znajdują się na lewym brzegu Odry, w pobliżu granic Wrocławia. Wodowskazy zamontowane w Trestnie są jednymi z najważniejszych wskaźników informujących o parametrach fali powodziowej wpływającej do miasta.

Przedsięwzięcie jest pierwszym z 18 zadań wchodzących w skład pierwszego etapu Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry. Kompleksowa inwestycja obejmie m.in. modernizację obwałowań, przebudowę kanału przerzutowego Odra-Widawa, umocnienie brzegów dolnej Widawy, modernizację i powiększenie przepustowości koryt i kanałów Odry oraz budowę suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz. 2 mld zł, potrzebne na realizację projektu, pochodzą z Banku Światowego, Banku Rozwoju Rady Europy, Funduszu Spójności UE oraz budżetu Państwa.

 

 

Źródło: KRN.pl | 2012-04-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdziałki do kupieniadomy na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Wąbrzeskidomy na sprzedaż powiat M. Elbląglokale użytkowe na sprzedaż gmina Raszynlokale użytkowe na wynajem gmina Zbicznomieszkania na wynajem w Taciewiedomy na wynajem w Boryszyniedomy na wynajem w Jarosławcu

Deweloperzy

);