Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wyższe podatki od mieszkań i domów

2009-11-27

Wyższe podatki od mieszkań i domów

Stawki podatku od budynków mieszkalnych oraz gruntów w 2010 r. wzrosną we wszystkich miastach.

Stawki podatku od budynków mieszkalnych oraz gruntów w 2010 r. wzrosną we wszystkich miastach – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.
 
Jak czytamy dalej, podwyżka pozwoli na częściowe uzupełnienie wpływów budżetowych. Mieszkańcy odczują przede wszystkim wzrost stawek podatku od gruntów i budynków mieszkalnych, choć nie będą to znaczące wzrosty. Zwykle stawki będą wyższe o kilka groszy za m kw. Podwyższenie stawek podatków lokalnych ma związek z niskimi wpływami z podatków dochodowych i innych źródeł.

Rady miast i gmin nie mogą uchwalać dowolnych stawek podatków na przyszły rok – podkreśla dziennik. Granicą jest limit określony przez ministra finansów w obwieszczeniu. Rada miasta może więc uchwalić stawki w wysokości równej stawkom maksymalnym określonym przez ministra lub mniejszej.

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 26.11.2009 | 2009-11-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Śremskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Gorzów Wielkopolskidomy na wynajem gmina Zelówdomy na wynajem gmina Jabłonna Lackamieszkania na wynajem w Pawłowicachmieszkania na sprzedaż w Łukowiemieszkania na sprzedaż w Szklarkach

Deweloperzy

);