Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wysokiej rangi urzędnik dopuścił się oszustwa przy obrocie nieruchomością

Magdalena Hojniak | 2019-01-04

Wysokiej rangi urzędnik dopuścił się oszustwa przy obrocie nieruchomością

Były wiceszef Biura Gospodarki Nieruchomościami warszawskiego ratusza został oskarżony o oszustwo.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała do warszawskiego Sądu Okręgowego 2 akty oskarżenia przeciwko Jakubowi R., pełniącemu kiedyś funkcję wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami w Warszawie. Jak czytamy w akcie oskarżenia, Jakub R. nabył prawa własności do lokalu, zaniżając faktyczną wartość nieruchomości o 750 tys. zł. Pokrzywdzony był zamożnym emerytem, który zdecydował się na transakcję w zamian za dożywotnią rentę oraz służebność osobistą. Ponadto Jakub R. podrobił podpis widniejący w protokole zdawczo-odbiorczym, na mocy którego zyskał mieszkanie o powierzchni przekraczającej 190 mkw. wraz z wyposażeniem, a także 2 miejscami postojowymi.

W 2017 r. senior zawarł z Jakubem R. i jego żoną umowę dotyczącą przeniesienia praw własności do zajmowanego przez niego lokalu. Małżeństwo zobowiązało się do zapewnienia dożywotniej renty wynoszącej 4 tys. zł miesięcznie oraz spłaty zaległości z tytułu czynszu oszacowanych na 7 tys. zł. Nieruchomość wyceniono na kwotę 950 tys., podczas gdy jej faktyczna wartość w dniu spisania protokołu wynosiła 1 mln 698 tys. zł. Po śmierci pokrzywdzonego małżonkowie sprzedali nieruchomość.

Za wprowadzenie w błąd co do rzeczywistej wartości mienia, a tym samym niekorzystne rozporządzenie mieniem oraz podrobienie podpisu pod protokołem zdawczo-odbiorczym Jakubowi R. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Oskarżony nie przyznaje się do winy, odmówił również składania wyjaśnień.  

Źródło: KRN.pl | 2019-01-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.6

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

WK ⋅ 08-01-2019 | 18:29

W Urzędzie Miasta Stołecznego W-wy zawsze była i JEST MAFIA- N I E Z A L E Ż N I E O D T E G O , K T Ó R A P A R T I A RZĄDZI MIASTEM (P. O. C Z Y P I S, CZY SLD ...).

WK ⋅ 08-01-2019 | 18:26

w Urzędzie Miasta Stołecznego W-wy zawsze była i JEST dalej MAFIA

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

START CITY
Sand Hotel ****
Inwestycja Cieślewskiego 7A

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemlokale użytkowe do kupieniamieszkania na wynajem powiat Bartoszyckimieszkania na wynajem powiat Bełchatowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Złotoryjalokale użytkowe na sprzedaż gmina Krasnobróddomy na sprzedaż w Górkachdomy na sprzedaż w Malawiedomy na sprzedaż w Witaszkowie

Deweloperzy

);