Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wysokiej rangi urzędnik dopuścił się oszustwa przy obrocie nieruchomością

Magdalena Hojniak | 2019-01-04

Wysokiej rangi urzędnik dopuścił się oszustwa przy obrocie nieruchomością

Były wiceszef Biura Gospodarki Nieruchomościami warszawskiego ratusza został oskarżony o oszustwo.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała do warszawskiego Sądu Okręgowego 2 akty oskarżenia przeciwko Jakubowi R., pełniącemu kiedyś funkcję wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami w Warszawie. Jak czytamy w akcie oskarżenia, Jakub R. nabył prawa własności do lokalu, zaniżając faktyczną wartość nieruchomości o 750 tys. zł. Pokrzywdzony był zamożnym emerytem, który zdecydował się na transakcję w zamian za dożywotnią rentę oraz służebność osobistą. Ponadto Jakub R. podrobił podpis widniejący w protokole zdawczo-odbiorczym, na mocy którego zyskał mieszkanie o powierzchni przekraczającej 190 mkw. wraz z wyposażeniem, a także 2 miejscami postojowymi.

W 2017 r. senior zawarł z Jakubem R. i jego żoną umowę dotyczącą przeniesienia praw własności do zajmowanego przez niego lokalu. Małżeństwo zobowiązało się do zapewnienia dożywotniej renty wynoszącej 4 tys. zł miesięcznie oraz spłaty zaległości z tytułu czynszu oszacowanych na 7 tys. zł. Nieruchomość wyceniono na kwotę 950 tys., podczas gdy jej faktyczna wartość w dniu spisania protokołu wynosiła 1 mln 698 tys. zł. Po śmierci pokrzywdzonego małżonkowie sprzedali nieruchomość.

Za wprowadzenie w błąd co do rzeczywistej wartości mienia, a tym samym niekorzystne rozporządzenie mieniem oraz podrobienie podpisu pod protokołem zdawczo-odbiorczym Jakubowi R. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Oskarżony nie przyznaje się do winy, odmówił również składania wyjaśnień.  

Źródło: KRN.pl | 2019-01-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.6

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

WK ⋅ 08-01-2019 | 18:29

W Urzędzie Miasta Stołecznego W-wy zawsze była i JEST MAFIA- N I E Z A L E Ż N I E O D T E G O , K T Ó R A P A R T I A RZĄDZI MIASTEM (P. O. C Z Y P I S, CZY SLD ...).

WK ⋅ 08-01-2019 | 18:26

w Urzędzie Miasta Stołecznego W-wy zawsze była i JEST dalej MAFIA

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniahale i magazyny do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Chodzieskilokale użytkowe na wynajem powiat Hrubieszowskimieszkania na sprzedaż gmina Bakałarzewodomy na sprzedaż gmina Lidzbark Warmińskidomy na wynajem w Lipiedomy na sprzedaż w Brzegachdomy na sprzedaż w Dytmarowie

Deweloperzy

);