Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wysokie kary za śnieg i lód

2010-01-18

Wysokie kary za śnieg i lód

Właściciel, zarządca budynku, użytkownicy terenów służących komunikacji publicznej oraz zarządcy dróg mogą zostać ukarani za nieusuwanie lodu, śniegu i błota.

Właściciel, zarządca budynku, użytkownicy terenów służących komunikacji publicznej oraz zarządcy dróg mogą zostać ukarani jednorazowym mandatem w wysokości co najmniej 500 zł za nieusuwanie lodu, śniegu i błota. Sąd ma prawo ukarać ich grzywną w wysokości wielokrotności tej kwoty. Odpowiadają też za wypadki na podlegającym im terenie, sądy mogą od nich zasądzić odszkodowanie oraz zadośćuczynienie dla poszkodowanych – przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”.

Właściciel nieruchomości musi sprzątać śnieg, lód i błoto z chodnika wzdłuż nieruchomości. Do jego obowiązków należy też odśnieżanie i usuwanie lodu zalegającego w obrębie posesji, na przykład w bramie, na podwórzu, przy dojściach do garaży i zabudowań gospodarczych. Usunięty śnieg i lód właściciel powinien złożyć w takim miejscu, w którym nie spowoduje zakłóceń w ruchu pieszych i pojazdów. Jeśli na przylegającym chodniku znajduje się płatny parking, obowiązek pozbycia się śniegu ciąży na zarządzie drogi. W przypadku gdy przy posesji znajduje się przystanek tramwajowy, autobusowy lub trolejbusowych, właściciel nie ma obowiązku usuwania z nich śniegu i lodu; odpowiedzialni za to są przedsiębiorcy użytkujący tereny służące komunikacji publicznej. Do odśnieżanie jezdni przylegającej do chodnika oraz pozbycia się zanieczyszczeń uprzątniętych z chodników przez właścicieli nieruchomości zobligowany jest zarządzający drogą – dodaje dziennik.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 15.01.2010 | 2010-01-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniamieszkania na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Pińczowskimieszkania na wynajem powiat Świdnickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Gorzkowicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Skaładomy na wynajem w Lutadomy na sprzedaż w Klukowiczedomy na sprzedaż w Polichnie

Deweloperzy

);