Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wysokie apartamentowce w centrum Warszawy

2007-02-17

Wysokie apartamentowce w centrum Warszawy

W centrum stolicy w niedalekiej przyszłości ma powstać kilka wieżowców, niektóre niewiele niższe od Pałacu Kultury, i bynajmniej nie będą to kolejne biurowce ani hotele

W centrum stolicy w niedalekiej przyszłości ma powstać kilka wieżowców, niektóre niewiele niższe od Pałacu Kultury, i bynajmniej nie będą to kolejne biurowce ani hotele – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Jak czytamy, będą to m.in.: Szklany Żagiel – najwyższy zaplanowany warszawski apartamentowiec firmy Orco przy ul. Złotej (192 m wysokości), który stanie w miejscu przeznaczonego do rozbiórki centrum handlowego City Center; Platinum Towers – czyli dwie bliźniacze 23-piętrowe wieże, które mają być wybudowane obok hotelu Hilton w okolicach ulic Grzybowskiej i Wroniej; 27-piętrowy apartamentowiec Irlandzkiej Grupy Deweloperskiej o wysokości 84 m, który ma stanąć przy ul. Grzybowskiej, naprzeciwko hotelu Hilton; kompleks biurowo-mieszkaniowy firmy Ghelamco między Towarową, Grzybowską a Wronią, w którym zaplanowano ok. 22-pietrową część apartamentową, 42-kondygnacyjny apartamentowiec o wysokości ok. 160 m u zbiegu Twardej i Emilii Plater, którego inwestorem jest Fundacja "Shalom".

„Gazeta Wyborcza” wymienia najwyższe obecnie budynki mieszkalne w Polsce. Sa to: Łucka City (Warszawa) – 127 m (do dachu – 112), 30 kondygnacji; Babka Tower (Warszawa) – 105 m (do dachu – 96), 28 kondygnacji; bloki na os. Tysiąclecia w Katowicach – 82 m, 24 kondygnacje; bloki na os. Gwiazdy w Katowicach – 81 m, 24 kondygnacje; punktowce Ściany Wschodniej w Warszawie – 24 kondygnacje, 78 m; Blok SDM1 w Łodzi – 78 m i będący w trakcie budowy apartamentowiec Sea Towers w Gdyni – 36 pięter, 138 m. W przyszłym roku ma się zacząć budowa kompleksu biurowo-apartamentowego Sky Tower we Wrocławiu, który ma mieć 50 pięter, 203 m wysokości.

Więcej w "Gazecie Wyborczej".

Źródło: Michał Wojtczuk, „Gazeta Wyborcza”, 16.02.2007 | 2007-02-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażdziałki do kupieniadomy na wynajem powiat Braniewskidomy na wynajem powiat Gołdapskimieszkania na wynajem gmina Mieściskodomy na sprzedaż gmina Zagórówdomy na sprzedaż w Ciebłowicach Małychmieszkania na wynajem w Wyczółkachmieszkania na wynajem w Patoce

Deweloperzy

);