Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wyprowadzony majątek

2011-05-30

Wyprowadzony majątek

Rusza proces ekonomisty, który wyprowadził ze spółek budowlanych 25 mln zł.

Rusza proces ekonomisty, który wyprowadził ze spółek budowlanych 25 mln zł.

Krakowska Prokuratura Apelacyjna podała do mediów, że główny oskarżony to 34-letni Przemysław M., który stworzył system przejmowania spółek służący do wyprowadzania ich majątku. Finansista stanął na czele grupy przestępczej w 2005 r. Wyszukiwał państwowe przedsiębiorstwa, które przekształcane były w spółki pracownicze.
 
Proceder rozpoczął od skupowania udziałów od pracowników, dzięki czemu uzyskiwał większościowe udziały, co pozwalało mu przejmować kontrolę nad spółką wraz ze zwerbowanymi przez siebie księgowymi i ekonomistami. W dalszej kolejności rozpoczynał się proces wyprowadzania majątku – podaje portal NaszeMiasto.pl.
 
Prokuratura ujawniła, że grupa wystawiała fikcyjne czeki na podstawione osoby lub faktury za towary lub usługi, które nie istniały. Zawierano także fikcyjne umowy pożyczek dla bliskich osób lub kupowano od nich akcje dzięki pieniądzom spółek.

 

Źródło: NaszeMiasto.pl 27.05.2011 | 2011-05-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajemdomy na sprzedaż powiat Brzozowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Włoszczowskidomy na sprzedaż gmina Udanindomy na wynajem gmina Żelazkówdomy na sprzedaż w Chruściniemieszkania na wynajem w Luchowiedomy na sprzedaż w Rylewo

Deweloperzy

);