Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wynajem zamiast kupna

2009-03-30

Wynajem zamiast kupna

Coraz mniej Polaków stać na zakup własnego mieszkania. Na załamaniu rynku sprzedaży mieszkań mocno zyskuje rynek najmu.

Coraz mniej Polaków stać na zakup własnego mieszkania – alarmuje „Gazeta Prawna”. Na załamaniu rynku sprzedaży mieszkań mocno zyskuje rynek najmu.

W związku tym, że wynajmują przede wszystkim osoby, których nie stać na zakup własnego mieszkania, zainteresowaniem cieszą się głównie lokale najtańsze. Jak czytamy dalej, zwiększony popyt na mieszkania do wynajęcia sprawia, że w odróżnieniu od sprzedaży mieszkań, gdzie ceny spadają, ceny najmu systematycznie pną się w górę. Koniunktura ta rozpoczęła się już w minionym roku.
 
W 2008 r. najczęściej wynajmowane były mieszkania do 50 m kw. – podaje gazeta. Według ekspertów największym popytem cieszą się mieszkania jedno- i dwupokojowe. Ciągle brakuje mieszkań do wynajęcia. Szczególnie w dużych miastach, w których znajdują się największe ośrodki akademickie, jak np. Kraków, Gdańsk, Toruń, Wrocław czy Warszawa – dodaje dziennik. Zgodnie z prognozami specjalistów, w czasach, gdy coraz mniej osób stać na kupienie własnego mieszkania, coraz więcej firm będzie angażowało się w budownictwo pod wynajem.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 27.03.2009 | 2009-03-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażkamienice do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Nyskimieszkania na wynajem powiat Górowskidomy na sprzedaż gmina Dębnica Kaszubskamieszkania na wynajem gmina Stara Dąbrowamieszkania na wynajem w Annopoludomy na sprzedaż w Biechowiemieszkania na wynajem w Franki-Piaskach

Deweloperzy