Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wymiana okien uprawni do premii gwarancyjnej

2007-07-17

Wymiana okien uprawni do premii gwarancyjnej

Resort budownictwa proponuje, aby około półtora miliona Polaków, którzy mają jeszcze książeczki mieszkaniowe z prawem do premii gwarancyjnej, mogło z niej skorzystać, przeprowadzając remont mieszkania polegający na wymianie okien, instalacji gazowej lub instalacji elektrycznej.

Resort budownictwa proponuje, aby około półtora miliona Polaków, którzy mają jeszcze książeczki mieszkaniowe z prawem do premii gwarancyjnej, mogło z niej skorzystać, przeprowadzając remont mieszkania polegający na wymianie okien, instalacji gazowej lub instalacji elektrycznej – podaje dzisiejsza „Gazeta Prawna”. Przy czym łączny koszt prac nie mógłby być niższy niż wartość wkładu na książeczce wraz z premią ustaloną na dzień złożenia wniosku o jej wypłatę.

Jak czytamy, „z premii będą mogły skorzystać również osoby, które zdecydują się przekształcić prawo do lokatorskiego mieszkania spółdzielczego w odrębną własność na podstawie znowelizowanych przepisów o spółdzielniach mieszkaniowych, które wejdą w życie 31 lipca. Średnia wartość premii w 2006 roku wynosiła 6 tys. zł. Dziś z premii można skorzystać przy nabyciu na własność lokalu lub domu jednorodzinnego”.

„Przepisy są w fazie konsultacji społecznych, dlatego warto zaczekać z remontem do czasu ich uchwalenia” – radzi dziennik.

Więcej w „Gazecie Prawnej".

Źródło: Ewa Grączewska-Ivanova, „Gazeta Prawna” 17.07.2007 | 2007-07-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniadomy na zamianędziałki na wynajemmieszkania na wynajem powiat Wągrowieckidomy na wynajem powiat M. Zamośćlokale użytkowe na wynajem gmina Leśnalokale użytkowe na wynajem gmina Łoniówdomy na sprzedaż w Brzezinachmieszkania na sprzedaż w Wojciechów-Koloniimieszkania na wynajem w Rysiny-Kolonii

Deweloperzy

);