Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wykup mieszkań spółdzielczych

2005-04-25

Wykup mieszkań spółdzielczych

20 kwietnia Trybunał Konstytucyjny uchylił aż pięć przepisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych i trzy przepisy ustawy nowelizującej prawo spółdzielcze.

20 kwietnia Trybunał Konstytucyjny uchylił aż pięć przepisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych i trzy przepisy ustawy nowelizującej prawo spółdzielcze. Najistotniejszy jest wyrok dotyczący zapisów określających zasady wykupu mieszkań przez spółdzielców. Sędziowie podważyli konstytucyjność przepisów dotyczących kosztów przekształcania spółdzielczego prawa do lokalu lokatorskiego we własnościowe, a własnościowego w prawo odrębnej własności. Obecnie spółdzielnie mogą udzielać bonifikat wyłącznie tym lokatorom, którzy decydują się na własnościowy status swoich mieszkań, a nie na pełną własność. Ponadto zakwestionowano dowolność w przyznawaniu przez poszczególne spółdzielnie bonifikat przy wykupie. Sędziowie podkreślili również, że obecne przepisy nie dają spółdzielcom możliwości dochodzenia swoich praw, co zazwyczaj oznacza utratę szans na wykupienie lokalu.
Do czasu podjęcia decyzji przez Sejm kwestia zasad wykupu mieszkań pozostaje nierozstrzygnięta.

Źródło: | 2005-04-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Szamotulskimieszkania na sprzedaż powiat Sokólskidomy na sprzedaż gmina Kościeleclokale użytkowe na wynajem gmina Nowa Brzeźnicadomy na wynajem w Ciemiętnikachmieszkania na wynajem w Zabawiemieszkania na sprzedaż w Gronowski Młyn

Deweloperzy

);