Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wyjątkowa ambasada

2012-01-05

Wyjątkowa ambasada

Konsorcjum zespołów architektonicznych ze stolicy Małopolski wygrało konkurs na koncepcję budynku Ambasady RP w Berlinie.

Najlepszą koncepcję architektoniczno-budowlaną Ambasady RP w Berlinie stworzyło konsorcjum firm Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne oraz Atelier Loegler. Krakowscy architekci w rywalizacji pokonali 35 zespołów z całego świata, z których 9 zakwalifikowało się do finału.

Praca została wyróżniona za rozwiązania niestandardowe oparte na nowoczesnych technologiach przyjaznych środowisku i energooszczędnych. Zwycięskiemu konsorcjum przyznano drugą nagrodę w wysokości 60 tys. zł. Pierwsza nagroda – 120 tys. zł nie została przyznana.

Konkurs ogłosiło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jego celem było wyłonienie najlepszego projektu ukształtowania urbanistyczno-architektonicznego budynku lub zespołu budynków wraz z zapleczem recepcyjno-konferencyjnym. Oceniane były: oryginalność projektu, walory architektoniczne, prawidłowość rozwiązań funkcjonalnych, a także rozwiązania przyjęte w zakresie komunikacji i obsługi osób niepełnosprawnych. Ważne z punktu widzenia oceny były także: sposób etapowania inwestycji, jej realność i ekonomika przyjętych rozwiązań projektowych.

Źródło: KRN.pl | 2012-01-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażdomy na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Bytowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Staszowskimieszkania na sprzedaż gmina Choceńmieszkania na sprzedaż gmina Radkówmieszkania na wynajem w Żabczedomy na sprzedaż w Marciszowiemieszkania na sprzedaż w Glisnym

Deweloperzy

);