Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wybrano koncepcję Mola Rybackiego

2011-11-02

Wybrano koncepcję Mola Rybackiego

W Gdańsku ogłoszono wyniki konkursu na projekt zagospodarowania gdyńskich terenów należących do Dalmoru. Dominującym elementem nowoczesnej zabudowy będzie szkło.

W Gdańsku ogłoszone zostały wyniki konkursu, którego przedmiotem było opracowanie koncepcji zabudowy gdyńskiego Mola Rybackiego. Zwycięski projekt powstał w pracowni Arch-Deco – podała „Gazeta Kaszubska”.

Kompleks połączy szereg funkcji: biurową, handlową, usługową i mieszkalną. Zgodnie z pomysłem opracowanym przez Michała Baryżewskiego i Zbigniewa Reszkę na parceli pojawią się cztery budynki: wysokościowiec sięgający 140 m,  obiekt o wysokości 56 m i dwa budynki 36-metrowe. Zabudowania mają  być ustawione prostopadle do nabrzeży, a ich elewacje frontowe będą poprowadzone skośnie. Dzięki takiemu usytuowaniu, z większości przeszklonych powierzchni rozpościerać się będzie panoramiczny widok na morze. Wokół Mola Rybackiego znajdować się będzie ciąg pieszy wyłączony z ruchu pojazdów, auta mają poruszać się jedynie dwoma drogami połączonymi z podziemnymi parkingami. W porcie rybackim ma powstać marina dla kilkuset jachtów. W planie zapisane jest także wybudowanie ogólnodostępnych platform widokowych.

Organizatorem zamkniętego konkursu był Dalmor – właściciel nieruchomości, dla której należało opracować koncepcję architektoniczną. Mimo ogłoszenia zwycięzcy  i zgodności projektu z planem miejscowym, nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się zagospodarowanie terenów. Opóźnienia związane są z prywatyzacją firmy, która póki co nie doszła do skutku.

Źródło: „Gazeta Kaszubska”, 29.10.2011 | 2011-11-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemdziałki do kupieniamieszkania na wynajem powiat Golubsko-Dobrzyńskimieszkania na wynajem powiat Hajnowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Szubinlokale użytkowe na sprzedaż gmina Świętajnomieszkania na wynajem w Kłodowiedomy na wynajem w Wójtówcedomy na wynajem w Chwałkowie Kościelnym

Deweloperzy

);