Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

„Wuzetki” w Krakowie szybciej

2006-11-14

„Wuzetki” w Krakowie szybciej

Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa zostanie zreorganizowany. Przyjęte rozwiązania mają na celu skrócenie wydawania decyzji ustalających warunki zabudowy.

Wydział Architektury i Urbanistyki UMK zostanie zreorganizowany. Przyjęte rozwiązania mają na celu skrócenie wydawania decyzji ustalających warunki zabudowy. Podpisane przez Prezydenta Miasta Krakowa zarządzenie w sprawie podziału na wewnętrzne komórki organizacyjne oraz szczegółowego zakresu działania Wydziału Architektury i Urbanistyki UMK wejdzie w życie 20 listopada br.

W wyniku wprowadzonych zmian poszczególnym Referatom Ustalania Warunków Zabudowy przypisano określone dzielnice administracyjne Gminy Miejskiej Kraków:
  • Referat Ustalania Warunków Zabudowy 1 – Śródmieście i Nowa Huta,
  • Referat Ustalania Warunków Zabudowy 2 – Krowodrza,
  • Referat Ustalania Warunków Zabudowy 3 - Podgórze Zachód,
  • Referatowi Ustalania Warunków Zabudowy 4 - Podgórze Wschód.
Jednocześnie, w celu koordynacji postępowań z wniosków Gminy Miejskiej Kraków, w każdym z referatów został wyznaczony jeden inspektor zajmujący się sprawami prowadzonymi z wniosków Gminy Miejskiej Kraków. Rozwiązanie to podyktowane jest również koniecznością stałej współpracy z Zespołem Zadaniowym d/s wskazania sposobu zagospodarowania nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków.

Stworzenie struktury, która będzie adekwatna do realizacji potrzeb, pozwoli na zwiększenie efektywności prowadzonych postępowań i wydajności w wydawaniu decyzji, a przede wszystkim na lepszą koordynację prowadzonych postępowań oraz większy nadzór nad czynnościami dokonywanymi w toku tych postępowań.

Zlikwidowano również Referat Orzecznictwa ds. Urbanistyki, a zadania z zakresu wydawania decyzji ustalających warunki zabudowy i zagospodarowania terenu (WZ i ULICP) oraz odpowiedzialność z tytułu wydawanych decyzji w sprawach urbanistycznych zostały przekazane do poszczególnych referatów merytorycznych. Takie rozwiązanie pozwoli na koordynację postępowań prowadzonych w poszczególnych dzielnicach administracyjnych. Włączenie do referatów merytorycznych inspektorów podpisujących decyzje pozwoli kierownikowi referatu merytorycznego na kompleksowy nadzór nad wszystkimi czynnościami dokonywanymi w toku postępowania – w tym jego końcowym etapem – podpisaniem decyzji.

Referat Analiz został rozdzielony na dwa odrębne referaty, którym przypisano odpowiednie rejony, co pozwoli na poprawienie efektywności i jakości działania zarówno w zakresie opracowywania analiz urbanistyczno - architektonicznych i warunków zabudowy, jak i w zakresie organizacyjnym (pozwoli na większy nadzór nad zadaniami wykonywanymi przez te referaty).

Wydawanie dzienników budowy zostało przesunięte z Referatu Postępowań Administracyjnych do Referatu Kancelaryjnego – co w sposób zdecydowany zmniejszy obciążenie Referatu Postępowań Administracyjnych, nie wpłynie natomiast w sposób znaczący na obciążenie Referatu Kancelaryjnego.

Źródło: Komunikat UMK | 2006-11-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemgaraże na sprzedażgaraże do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat M. Nowy Sączdomy na wynajem powiat Augustowskimieszkania na sprzedaż gmina Ustkamieszkania na wynajem gmina Czernikowodomy na sprzedaż w Przysiece Polskiejdomy na wynajem w Bieganowiedomy na sprzedaż w Lasance

Deweloperzy

);