Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wspólne działania

2011-12-05

Wspólne działania

Choć pieniędzy na naprawę dzielnicy nie będzie przez kolejne trzy lata, urzędnicy i mieszkańcy Biskupiej Górki rozpoczęli przygotowanie planu rewitalizacji tej części Gdańska.

Choć pieniędzy na naprawę dzielnicy nie będzie przez kolejne trzy lata, urzędnicy i mieszkańcy Biskupiej Górki rozpoczęli przygotowanie planu rewitalizacji tej części Gdańska – czytamy w „Gazecie Wyborczej”

Biskupia Górka niszczeje od lat. Stan przedwojennych kamienic jest bardzo zły, odstraszają dziurawe chodniki i drogi. Mieszkańcy to w większości ludzie  niezamożni, nie stać ich zatem na ponoszenie wydatków na remonty i modernizacje. Na wsparcie z programów rewitalizacyjnych Biskupia Górka liczyć nie można aż do 2014 r. Środki rozdysponowano na odnowę czterech innych dzielnic: Letnicy, Nowego Portu, Dolnego Miasta i Dolnego Wrzeszcza.

Jednak mieszkańcy się nie poddają. Na terenie dzielnicy działa koalicja Biskupia Górka, z inicjatywy której zrealizowano już m.in. boisko i plac zabaw. Oprócz tego mieszkańcy założyli Grupę Inicjatywną na Rzecz Partnerstwa dla Biskupiej Górki i zorganizowali debatę z udziałem m.in. przedstawicieli magistratu  i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podczas spotkania przedstawili problemy dzielnicy, ale zwrócili też uwagę na potencjał miejsca, związany z zabytkowymi zabudowaniami. Miasto, doceniając aktywną postawę lokalnej społeczności, zapowiedziało chęć współpracy we wspólnym ratowaniu dzielnicy. Celem jest opracowanie programu rewitalizacji Biskupiej Górki, z którym magistrat wystąpi o środki unijne na lata 2014-2020.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 02.12.2011 | 2011-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażgaraże do kupieniainne nieruchomości na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Gryfińskidomy na wynajem powiat Cieszyńskimieszkania na sprzedaż gmina Baranowolokale użytkowe na wynajem gmina Puszczykowomieszkania na wynajem w Krzyżownikachdomy na sprzedaż w Piechotachdomy na sprzedaż w Brzezinach

Deweloperzy

);